grypa żołądkowa

Jak wyleczyć grypę żołądkową?

ZdrowieZdrowie - specjalista Tipy.pl
grypa żołądkowa
1 z 7

Grypa żołądkowa może być bardzo groźna, nie tylko ze względu na zakażenie wirusem, ale także z powodu silnego osłabienia organizmu wywołanego jej przebiegiem. Jeżeli grypie żołądkowej towarzyszą silne wymioty po każdej próbie jedzenia lub picia, należy skonsultować się z lekarzem by zalecił dożylne podawanie płynów, by nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Jeżeli jednak grypa ta ma nieco łagodniejszy przebieg poniżej znajdziesz wskazówki jak z nią walczyć.


 


 


Grypa żołądkowa - objawy
* obfita biegunka trwająca najczęściej 3 dni
* gorączka
* nudności i wymioty
* bóle brzucha
* uczucie ogólnego osłabienia

1
picie płynów
Podawanie płynów.

Jeżeli błony śluzowe żołądka zostały już uszkodzone podawanie płynów może okazać się dużym problemem. Trzeba zwrócić uwagę na jakość tych płynów i podawać płyny, które jak najmniej podrażniają żołądek. Nie wolno podawać napojów zawierających kofeinę oraz napojów gazowanych. Niewskazane jest także podawanie bardzo kwaśnych soków jak np. sok grejpfrutowy.

2
sposoby na grypę żołądkową  - krok 2
Słabo zaparzona herbata

Najlepsza przy grypie żołądkowej jest słabo zaparzona herbata, która zawiera mało garbników. Wskazany jest także sok jabłkowy, może on się wprawdzie nie przyjąć, ale zawiera elektrolity, które przynajmniej częściowo zostaną wchłonięte do organizmu chorego. Nawet, jeżeli chory zwraca większość płynów należy je stale podawać by nie doszło do odwodnienia organizmu.

3
sposoby na grypę żołądkową  - krok 3
Jedzenie.

Podczas leczenia grypy żołądkowej zaleca się często także głodówkę, ponieważ jedzenie może powodować dodatkowe uszkodzenie śluzówki żołądka. Jednak należy bardzo uważać by nie doprowadzić do odwodnienia organizmu i jego zbytniego osłabienia. Jeżeli wymioty ustępują trzeba spróbować podawać lekkie, niedrażniące żołądka pożywienie.


Grypa żołądkowa - dieta:
- kleik,
- ryż,
- jogurty,
- kasza manna gotowana na wodzie,
- banany,
- sucharki,
- niezbyt gęsty kisiel,
- jabłka (Przeciwko biegunce. Co godzinę kilka łyżek przetartych jabłek.),
- gotowana marchew i wywar z niej.

4
sposoby na grypę żołądkową  - krok 4
Trudne leczenie.

Leczenie grypy żołądkowej jest bardzo trudne, jeżeli pacjent ma też inne dolegliwości w tym zapalenie nerek lub owrzodzenie jelit. W przypadku, gdy wymioty są bardzo silne i nie zmniejszają się lub chory ma także biegunkę należy skonsultować się z lekarzem.

5
sposoby na grypę żołądkową  - krok 5
Uzupełnianie elektrolitów

Osoby cierpiące na grypę żołądkową powinny koniecznie uzupełniać elektrolity. Elektrolity można nabyć w każdej aptece w postaci tabletek lub smakowych proszków do rozpuszczenia w wodzie (również dla niemowląt od 1 miesiąca życia).

6
sposoby na grypę żołądkową  - krok 6
Czarne jagody

Czarne jagody oraz inne owoce o ciemnym zabarwieniu, które posiadają barwniki antocyjanowe takie jak czarne jagody, czarne porzeczki, jeżyny, owoce tarniny są wspaniałym remedium na biegunkę. Możesz je stosować w formie surowej lub w postaci przecierów, nalewek itp. Należy je jednak stosować nie dłużej niż 3 dni. Po tym okresie koniecznie udaj się do lekarza.

Strona 1 z 7

Powiązane porady

Angina
grypa żołądkowa
zapalenie zatok

Podobne porady

Komentarze (15)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Zuziaduzia
08.03.2017
Błędnie przyjmuje się za pośrednictwem lekarzy , że trzeba koniecznie pić , a przecież najważniejszym i najmądrzejszym lekarzem jest nasz własny organizm. - Jeśli On ma potrzebę oczyszczenia się z czegokolwiek nie należy weń wciskać kisieli , ani żadnych płynów , szczególnie tych sód typu coca , ze względu na niski ich poziom pH = 2,9. - Pamiętajcie , że ludzka krew ma pH = 7,3 do 7,4 przy czym kwasota krwi to już pH = 7,2. Niezdrowo jest pić płyny o pH poniżej 7,2 , a co dopiero takie trucizny zawierające pH = ok. 3,0.
- Człowiek stary , czy młody nie odwodni się w sposób dla niego niebezpieczny po 3 dniowej , tzw " suchej " głodówce. - Znam osoby , które 4x w roku robią sobie suchy post trwający do 8 dni i nie słaniają się z głodu. - Następnym razem kiedy przydarzy Wam się żołądkowa ***czka bądźcie wyrozumiali dla Waszego organizmu , a odwzajemni się lepszym samopoczuciem .
celia
14.04.2016
Mi cola na jelitówke nie pomaga, przetestowałam dwa razy i za każdym razem porażka. Uważam, że należy brać odpowiednie probiotyki, żeby wzmocnić odporność naszego organizmu i wspomóc odpowiednie kultury bakterii. Do tego lek na biegunkę lub wymioty, podany w konsultacji z lekarzem. Chyba, że choroba ma Łagody przebieg i starczą domowe sposoby.
Co innego w przypadku dzieci. Tutaj byłabym bardzo czujna, nigdy nie wiadomo czy nie dojdzie do odwodnienia. Trzeba koniecznie pilnować ilości wypitych płynów.
krynia
02.03.2016
Ekstra sposób na grypę żołądkową to duża łyżka zwykłej kawy zbożowej "Kujawianka"(sypka) popić 1/2 szklanki letniej wody i po grypie :)
on76
18.01.2016
coca cola tylko prawdziwa i niejesc nic tylko pic ja ile wlezie.na drugi dziej wstajesz jak mlody bog
i po sprawie
Arek
18.12.2015
Ja jem paluszki slone i pije Coca cole z puszki i to pomaga. Tak samo coca cola wygazowana i letnia.. nawet lekko ciepła. Tylko prawdziwą coca cola!
wera
05.10.2015
Witam ...przy ostrej grypie jelitowej na którą nie działają leki polecam postawienie baniek,na plecach może nie być śladu po zdjęciu ich ale ulga murowana.To było zalecenie lekarza z 25 letnim stażem pracy.
chora
18.11.2014
Od wczoraj źle się czuję, wzięło mnie rano ;( wymiotowałam 2 razy, i caały dzień leżałam. Nie zjadłam nic przez cały dzień teraz czuję, że jestem głodna. Mam ochotę na kisiel i nie wiem czy mogę go zjeść. Mam też actimel czy mogę go wypić ??
chorra
04.06.2013
Czopki- pomagają od razu, są bezbolesne, nie wzraca się ich. Przeciw bólowe można brać bez recepty, przeciw wymiotne z receptą. Następnie dużo pić bo można sie odwodnić i trafić do szpitala. Pić zimną wodę, jogurty, odgazowaną colę. Jeść suche rzeczy takie jak herbatniki, suchary, ryż praperowany, paluszki, suche bułki, zupę krupnik( najlepiej gęsty ). Dużo leżeć, odpoczywać, mi to zawsze pomaga, polecam.
chory
26.06.2012
Polecam pic smecte , jeść lekko gęsty kisiel ,odgazowaną cole, rumianek (zmniejsza bóle brzucha), kleik ja jem owocowy i jest nawet dobry oraz węgiel leczniczy ale stosować go minimum 1 godz po wzięciu leków podstawowych.
Choraa
12.05.2012
Mam grupę juz 2 dni i nie daje rady, co zjem to zaraz musze isc do toalety, a kupa leci jak woda, do tego modli mnie i nic nie moge robic...