zastrzeżenie dowodu przez internet

Czy można zastrzec dowód osobisty przez Internet?
aurelion - specjalista Tipy.pl

Gdy na wakacjach stracimy dowód osobisty, jak najszybciej powinniśmy zastrzec go w banku. Nie musi być to bank, którego jesteśmy klientami. Możemy pójść do dowolnego oddziału jakiegokolwiek banku w Polsce. Zgłoszenie trafi do bazy dokumentów zastrzeżonych, z której korzystają wszystkie banki. Jednak co zrobić, gdy jesteśmy za granicą lub najzwyczajniej nie mamy czasu na wizytę w banku? Czy możemy zastrzec dowód osobisty przez Internet?
1
Niedawno Biuro Informacji Kredytowej (BIK) wprowadziło bezpłatną usługę zastrzegania dowodu osobistego przez Internet. Dzięki niej można błyskawicznie wyłączyć z obiegu utracony dokument. By było to możliwe, trzeba wcześniej założyć bezpłatne konto w portalu bik.pl
2
Problem pojawia się, gdy dowód utracimy za granicą. Wówczas również możemy skorzystać z usługi BIK. Dlatego konto w portalu bik.pl najlepiej założyć jeszcze przed wyjazdem na wakacje.
3
Pamiętajmy, że w każdej z wymienionych sytuacji możemy zadzwonić na infolinię swojego banku. Takie rozwiązanie również odroczy konieczność wizyty w oddziale.

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie