Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Bóle Pleców > Leczenie endoskopowe kręgosłupa - na czym polega?

Leczenie endoskopowe kręgosłupa - na czym polega?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
W przypadku niewielkich zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa zazwyczaj wystarcza zmiana stylu życia, schudnięcie oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Jeśli jednak zmiany zwyrodnieniowe są bardzo zaawansowane lub rozległe, jedyną szansą na ratunek może być leczenie operacyjne. A ponieważ każda operacja wiąże się z ryzykiem powikłań, poszukiwane są takie metody leczenia, które będą najmniej inwazyjne. Przykładem może być endoskopia kręgosłupa.
1
Na czym polega leczenie endoskopowe kręgosłupa?

Tradycyjne operacje chirurgiczne polegają na przecięciu skóry, mięśni, kości.
Powstaje rozległa rana, która często długo się goi, pacjent niekiedy musi zostać w szpitalu nawet kilkanaście dni (jeśli operacja jest skomplikowana i rozległa). Inaczej jest w wypadku zabiegów przeprowadzanych endoskopowo.

Endoskopia polega na wprowadzeniu do wnętrza organizmu narzędzia zwanego endoskopem. Zwykle jest to cienka, giętka rurka, zakończona miniaturową kamerą i narzędziami, za pomocą których można przeprowadzić zabieg.

Dzięki zastosowaniu endoskopu wystarczą tylko niewielkie, punktowe nacięcia skóry, mięśnie przykręgosłupowe nie zostają uszkodzone. Chirurg kontroluje zabieg patrząc na ekran monitora.
2
Jakie są najczęstsze wskazania do jej zastosowania?

Metodą endoskopową (np. w Centrum Medycznym Gamma w Warszawie) specjaliści najczęściej leczą wybrane przypadki dyskopatii lędźwiowej, piersiowej i szyjnej. Stosuje się ją także przy zwężaniu otworów miedzykręgowych (tzw. stenozie otworowej).

Ponieważ operacja jest mało inwazyjna, można ją przeprowadzać u osób, które ze względu na wiek lub inne choroby nie mogą mieć wykonanych dużych zabiegów z zastosowaniem stabilizacji kręgosłupa. Co ważne, do operacji można stosować znieczulenie miejscowe.
3
Natychmiastowe rezultaty

Po leczeniu endoskopowym pacjenci znacznie szybciej niż po tradycyjnej operacji wracają do zdrowia i sprawności. Ponieważ sposób operowania jest mało inwazyjny, rekonwalescencja jest krótka i gwarantuje szybki powrót do codziennych aktywności.

Zrezygnowanie z klasycznego cięcia chirurgicznego zmniejsza ból po zabiegu. Nie ma także rozległej blizny. Po zabiegu endoskopowym rehabilitację można rozpocząć dużo wcześniej, niż w przypadku tradycyjnej operacji.

Zabiegi tą nowoczesną metodą wykonuje niewiele ośrodków w ramach NFZ, a ich limit jest bardzo ograniczony. Płatny zabieg kosztuje 6-12 tys. zł.
Jak zapobiegać skurczom łydek?
Jak łagodzić bóle kręgosłupa?
Jak leczyć plecy okrągłe?
Jak wykonać ćwiczenia na ból karku?
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Nie wiem jak u was, ale w moim przypadku, kiedy powietrze robi się nieco chłodniejsze, włosy stają się całkowicie...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
W pewnym momencie życia prawie każdy cierpi na różnego rodzaju bóle pleców jednak najczęściej pojawiają się one w wieku...
Sposoby na bóle pleców
W pewnym momencie życia prawie każdy cierpi na różnego rodzaju bóle pleców jednak...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.