krytyczne spojrzenie

Niemiłe uwagi koleżanki - jak reagować?
szyszunia - specjalista Tipy.pl

Masz wrażenie, że koleżanka z pracy nie przepuści żadnej okazji, aby ci dokuczyć. Gdy przychodzisz do biura w nowej bluzce, słyszysz: Co ty na siebie włożyłaś? Albo: No, nareszcie kupiłaś coś nowego… Co ma znaczyć, że do tej pory nosiłaś stare ciuchy. Twoja odpowiedź, że o gustach się nie dyskutuje, nie przynosi efektu. Jak reagować na takie uwagi?
1
Prawdopodobnie koleżance brak empatii. Możliwe, że jest nawet dumna ze swojej, jak sądzi, szczerości. I do głowy jej nie przychodzi, że może sprawiać Pani przykrość. Jej zachowanie świadczy też o braku wychowania.
2
Jeśli twoje delikatne uwagi nie odnoszą skutku, najlepiej porozmawiać z nią otwarcie. Spokojnie powiedz, że jest ci przykro, gdy słyszysz jej niemiłe uwagi i prosisz, aby się od nich powstrzymała.
3
Gdy z jakichś powodów taka rozmowa jest niemożliwa, np. brakuje ci śmiałości, można spróbować innej metody. Ostentacyjnie ignoruj uwagi koleżanki. Udawaj, że ich nie słyszysz, i skup się na swojej pracy. To powinno, po jakimś czasie, zniechęcić koleżankę do dalszego krytykowania twojego stylu.
4
Jeśli tak się nie stanie, możesz poprosić inne koleżanki, aby porozmawiały z nią na ten temat i wpłynęły na jej niestosowne zachowanie.

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie