sok z blendera

Jak zrobić sok w blenderze?

JoasiaJoasia - specjalista Tipy.pl
sok z blendera
1 z 7

Nie musisz mieć wyciskarki do soków, żeby cieszyć się smakiem pysznych, zdrowych koktajli i soków owocowo-warzywnych. Z tym zadaniem dzielnie poradzi sobie twój blender. Nie martw się, zrobiony z jego użyciem sok będzie równie klarowny i aksamitny jak ten uzyskany z profesjonalnej wyciskarki. Wystarczy tylko poznać sposób, który pozwoli uzyskać taki efekt. Więcej wskazówek znajdziesz w dalszej części artykułu.


1
robienie soków w blenderze - krok 1

Sok możesz zrobić w zasadzie z dowolnych owoców i warzyw. Pamiętaj, by najpierw dobrze je umyć i osuszyć. Rozdrobnij je na mniejsze kawałki, żeby łatwiej było je zblendować.


2
robienie soków w blenderze - krok 2

Wlej do blendera 1-2 szklanki wody. Dzięki temu łatwiej będzie zmiksować poszczególne składniki. Jeśli robisz sok z soczystych owoców i warzyw (ogórka, melona, jabłek), możesz zmniejszyć ilość dodanej wody. Jeżeli używasz liściastych warzyw, większa ilość wody ułatwi ostrzom ich rozdrobnienie. Poszczególne składniki ułóż w pojemniku blendera warstwami – od najcięższych do najlżejszych.


3
robienie soków w blenderze - krok 3

Zamknij pojemnik i włącz blender. Prawdopodobnie trzeba będzie miksować składniki kilkukrotnie, za każdym razem zbierając ich resztki z brzegów naczynia. Twoim celem jest uzyskanie aksamitnego puree, podobnego w konsystencji do smoothie.


4
art/2015/23319_148311_big.jpg

Puree przecedź przez bardzo gęste sitko lub gazę. Jeśli sok wydaje ci się zbyt mętny, potwórz ten proces ponownie.


5
art/2015/23319_148312_big.jpg

Dociśnij pulpę do dna sitka, żeby wycisnąć jak najwięcej soku. Ani jedna kropla tak cennego napoju nie powinna się zmarnować.


6
art/2015/23319_148313_big.jpg

Przelej gotowy sok do szklanki. Najlepiej smakuje zaraz po przygotowaniu. Ma wówczas najwięcej wartości odżywczych. Możesz też przechowywać sok w lodówce. Zachowa świeżość przez kilka dni.


Strona 1 z 7

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Ela
17.11.2019
A ja uwielbiam sok z blendera i jakoś nie zauważyłam gorszego smaku ani właściwości.
Anana
09.10.2017
Niestety blendowane owoce i warzywa tracą na wartości, przez temperaturę, która wytwarza sie w trakcie blendowania