słoik ze śniegiem

Jak zrobić słoik ze śniegiem?

MobilnaMobilna - specjalista Tipy.pl
I niech pada śnieg! Kule ze śniegiem to uwielbiane przez dzieci ozdoby, mogą stać na biurku czy półce z książkami nie tylko w święta. Wystarczy, że zamiast bałwana do słoika wstawisz inna figurkę, np. dinozaura lub ulubiona lalkę i może być ona ozdobą na cały rok. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić świąteczny słoik ze śniegiem.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
słoik mały lub duży z zakrętką, glina (do kupienia tutaj), małe figurki, brokat kryształowy lub biały (do kupienia tutaj), lub - jeżeli uda ci się kupić - sztuczny śnieg, klej do akwarium lub silikon, wstążka, kawałek filcu lub innego materiału, sztuczna zieleń

1
Umyj i wysusz słoik oraz pokrywkę.
2
utwardzanie modeliny
Przygotuj figurkę, którą chcesz włożyć do słoika. Możesz zrobić ją z modeliny. Z modeliny zrób również spód, który przykleisz do dna słoika.
3
Do wewnętrznej strony pokrywki przyklej gliną wybraną figurkę. Jeżeli korzystasz z bardzo małych obiektów możesz użyć dużo gliny by nieco podnieść je do góry. Dodaj jakieś elementy zieleni, przyłóż na wierzch słoik i sprawdź czy całość jest na odpowiedniej wysokości. Używaj wyobraźni, ale pamiętaj by wszystkie użyte obiekty były wodoodporne.
4
Wypełnij słoik zimną wodą, tak by pozostał około 1 cm miejsca (ciepła woda może być mętna). Do wody wsyp ½ łyżeczki brokatu - ilość na mały słoik po jedzeniu dla niemowląt, jeżeli użyjesz dużego słoika wsyp więcej brokatu.
5
Wewnętrzną krawędź pokrywki posmaruj klejem i zakręć, aby się przykleiła.
6
Jeżeli woda wycieka mimo kleju możesz nałożyć na zewnątrz dodatkową warstwę kleju lub silikonu.
7
Pozostaw na noc słoik zwrócony pokrywką do góry, tak by klej dobrze wysechł.
8
słoiki - kule ze śniegiem
Udekoruj pokrywkę tak by nie było jej widać. Możesz na niej zawiązać kokardę lub obkleić ją materiałem. Do materiału możesz także przykleić brokat lub inne ozdoby. Od ciebie zależy czy będzie to coś prostego czy może raczej wyszukanego.
?

Wskazówki
* Przed zakręceniem słoika upewnij się, że obiekty są solidnie osadzone w glinie, możesz je dla pewności posmarować klejem.
* Mądrze wybierz figurkę tak by nie rozpuszczała się w wodzie i by cały czas wyglądała jednakowo ładnie. Dobre będą np. szklane lub plastikowe ozdoby choinkowe, wystarczy tylko usunąć im wieszak.
* Będą potrzebne tylko niewielkie elementy zielone, możesz skorzystać np. z liści sztucznych kwiatów, lub kupić niedrogie plastikowe rośliny akwariowe.
* Przed uszczelnieniem słoika upewnij się, że dodałeś wystarczająco dużo brokatu. Ale uważaj żeby nie dodać go zbyt dużo, bo będzie całkowicie przysłaniał figurkę.
* Aby urozmaić padający śnieg możesz dodać i biały i srebrny, srebrny będzie szybciej opadał a biały chwile dłużej unosi się we wodzie. Możesz też dodać różna obiekty np. gwiazdki - doskonale nadają się takie do ozdabiania paznokci.
* Twój śniegowy słoik może mieć nie tylko wersję świąteczną, zrób tez kulkę z dynią na Halloween, lub z muszelkami na lato.
* Taki słoik doskonale nadaje się na prezent dla babci dziadka lub innej bliskiej osoby.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie