nowy związek

Jak znaleźć nową miłość po toksycznym związku?
karolina_abc - specjalista Tipy.pl

Aż trudno sobie wyobrazić jak wielu z nas doświadcza życia w toksycznych związkach. Dla tych, którym udało się z nich wyjść, rozpoczęcie nowego, szczęśliwego związku z pewnością nie jest łatwe. Trudno bowiem od nowa zaufać po raz kolejny innej osobie, mając wciąż z tyłu głowy to, co przez miesiące, a może nawet lata było naszym udziałem. Oto kilka sposobów na ponowne odnalezienie się na morzu miłości.
1
Nie spiesz się z kolejnym związkiem

Mimo trudnych przejść, posiadasz już doświadczenie, jakie daje związek dwojga kochających się ludzi. Nie przejmuj się jeśli na kolejną miłość będzie trzeba trochę poczekać. Znalezienie tej właściwej osoby nie jest łatwe, szczególnie po burzliwych doświadczeniach poprzedniego związku.
2
Wykorzystaj czas na refleksję

Gdy jesteśmy w związku, zazwyczaj brakuje nam czasu na autorefleksję. Wykorzystaj więc czas samotności na przemyślenia. Wcale nie trzeba zostawać w tym celu pustelnikiem, wystarczy rozważyć niektóre kwestie we własnej głowie. Być może twój poprzedni partner był główną przyczyną rozpadu waszego związku, ale warto też zastanowić się nad własnymi błędami. Być może nie wyrażaliśmy swoich potrzeb dostatecznie wyraźnie? A może w ogóle o nich zapomnieliśmy? Być może warto postanowić sobie zmienić to w kolejnym związku?
3
Odkryj szaloną część swojej natury

Po trudnym związku, który prawie zupełnie cię stłamsił, może warto wreszcie zająć się tylko sobą? Świat stoi teraz przed tobą otworem, więc rusz mu naprzeciw. Chwytaj byka za rogi! A może by tak zagadać tą ładną kelnerkę, która tak ci się zawsze podobała, albo uśmiechnąć się wreszcie do tego nowego chłopaka w pracy, który tak ci się przygląda? To przecież nic nie kosztuje. Wreszcie możesz sobie na to pozwolić. Nie martw się, nikt ze znajomych na pewno cię za to nie skrytykuje, bo wszyscy wiedzą przez co niedawno przeszedłeś.
4
Przywyknij do większej swobody

W toksycznym związku, szczególnie takim, w którym partner był nadmiernie kontrolujący, prawdopodobnie przywykłeś do obsesyjnego kontrolowania cię. Pamiętaj, że jeśli w nowym związku odczuwasz dużo swobody, nie oznacza to, że partnerowi na tobie nie zależy. Dobry, zdrowy związek na tym właśnie polega. Ciesz się swobodą i wolnością, jaką otrzymujesz.
5
Bądź czujny

W poprzednim związku przywykłeś do poniżania i ignorancji twoich potrzeb? Teraz, gdy masz to już za sobą, wchodząc w nowe związki pozostań czujny na takie sprawy. Lepiej zakończyć jakiś związek wcześniej niż później, zanim się mocniej zaangażujesz.
6
Słuchaj swojej intuicji

Pamiętaj o tym, że najważniejszym związkiem w twoim życiu jest związek z samym sobą. Twoja intuicja jest dla ciebie najlepszym przyjacielem i doradcą, więc słuchaj jej głosu, a unikniesz kolejnych niezdrowych związków.
7
Zostaw przeszłość za sobą

Jeśli szczęście ma zawitać w twoim życiu, musisz otrząsnąć się z przeszłych złych doświadczeń i ruszyć naprzód. Nie pozbywaj się jednak złych wspomnień całkowicie. Raczej zamknij je bezpiecznie w pudełku i potraktuj jak życiową lekcję na przyszłość.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie