warstwowe galaretkowe shoty na Halloween

Jak zrobić galaretkowe shoty na Halloween?

FelicityFelicity - specjalista Tipy.pl
warstwowe galaretkowe shoty na Halloween
1 z 7
Halloween to okazja, która wymaga wyjątkowej oprawy. Dlatego trójwarstwowe shoty z galaretką tak świetnie do niej pasują. Utrzymane w oryginalnej, żółto-pomarańczowo-białej kolorystyce, będą stanowić atrakcję, które nie sposób się oprzeć. Ale wygląd to nie wszystko! Te alkoholowe cudeńka równie wspaniale smakują. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak je zrobić, zapoznaj się z instrukcją zamieszczoną w dalszej części porady.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
90g galaretki pomarańczowej, 21g żelatyny, 210 ml słodzonego mleka skondensowanego, 2 szklanki wody, 1 szklanka wódki waniliowej, żółty barwnik spożywczy, wysokie szklaneczki do shotów

1
warstwowe galaretkowe shoty na Halloween - krok 1
W oparciu o przygotowaną tutaj miksturę zrobimy zarówno pierwszą, jak i ostatnią warstwę naszego shota. Do małego rondelka wlej 1 szklankę wody i 14g żelatyny. Podgrzej całość na małym ogniu, mieszając zawartość rondelka, do czasu, aż żelatyna całkowicie się rozpuści. Zajmie to około 5 minut. Zdejmij rondel z ognia i dodaj słodzone mleko skondensowane. Mieszaj do czasu, aż składniki połączą się. Teraz dodaj do mikstury 2/3 szklanki wódki waniliowej. Wymieszaj.

Połowę tak otrzymanej mikstury przykryj i odstaw. Użyjesz jej w ostatnim kroku. Resztę wlej do 20 wysokich szklaneczek do shotów, napełniając je maksymalnie w 1/3 objętości. Włóż kieliszki na 30-40 minut do lodówki.
2
warstwowe galaretkowe shoty na Halloween - krok 2
Gdy pierwsza warstwa shotów stężeje, zajmij się przygotowywaniem następnej. Wlej do rondelka 1 szklankę wody i dodaj 7g żelatyny. Podgrzej wodę mieszając zawartość rondelka, do czasu aż żelatyna się rozpuści. Zdejmij rondel z ognia i dodaj galaretkę pomarańczową. Wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia. Wlej 1/3 szklanki wódki waniliowej. Wymieszaj. Rozdziel miksturę pomiędzy wszystkie kieliszki, ostrożnie wlewając ją na wierzch białej warstwy. Włóż szklaneczki do lodówki i pozostaw do czasu, aż pomarańczowa warstwa stężeje.
3
warstwowe galaretkowe shoty na Halloween - krok 3
Gdy pomarańczowa galaretka stężeje, wyjmij zachowaną w kroku pierwszym porcję mleka z wódką. Jeśli zdążyła nieco stężeć, podgrzej ją w mikrofalówce i wymieszaj, żeby pozbyć się grudek. Dodaj do mikstury kilka kropel żółtego barwnika spożywczego i wymieszaj.
4
warstwowe galaretkowe shoty na Halloween - krok 4
Rozdziel żółtą miksturę po równo pomiędzy schłodzone shoty.
5
warstwowe galaretkowe shoty na Halloween - krok 5
Tak jak poprzednio, tym razem również włóż je do lodówki i odczekaj, aż żółta warstwa stężeje.
6
warstwowe galaretkowe shoty na Halloween - krok 6
Tak prezentuje się gotowe dzieło. Smakowicie, prawda?
Strona 1 z 7

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie