chomiczek

Co kupić chomikowi?

paulina.boguslawska - specjalista Tipy.pl
chomiczek
1 z 5
Chomiczki to małe, śliczne zwierzątka uwielbiane przez dzieci. Ich ras jest kilka, najpopularniejsze są chomiki syryjskie oraz dżungarskie. Chomiki żyją od ok. 2 do 3 lat. Jeżeli chcesz, żeby Twój nowy, futrzasty przyjaciel wytrwał z tobą jak najdłużej, dbaj o niego jak możesz najbardziej. Bardzo istotne jest to, jak urządzisz klatkę i jakie gadżety dla niego wybierzesz.
1
chomik w kołowrotku
Żeby urządzić klatkę potrzebne są następujące rzeczy: kołowrotek, miseczka na pokarm, poidełko na wodę (nigdy nie wlewaj tam soku!). Potrzebne będą także specjalne trociny stanowiące wyściółkę klatki. Jest też specjalny piasek dla chomików i szynszyli, który niweluje nieprzyjemne zapachy. Są to podstawowe akcesoria dla chomika.
2
Twój chomiczek na pewno ucieszy się też z kuli do biegania, którą można kupić w różnych kolorach w niektórych sklepach zoologicznych. Najlepiej wsadzić futrzaczka do tej kuli wieczorem, kiedy to staje się on aktywny, bo jak wiadomo, chomiki to zwierzęta nocne.
3
Twój chomik może chodzić z tobą na spacery! Są specjalne smycze dla chomiczków. Możesz zapytać w sklepie zoologicznym, powinna kosztować ona ok. 35,00 zł.
4
pudełko na chomika
Jeśli wybierasz się ze swoim chomikiem na wyjazd, niezbędny okaże się kontenerek do jego przenoszenia. Wystarczy wyścielić go wiórkami (najlepiej tymi, które już zna, czyli pochodzącymi z jego klatki).
!

Uwaga!
*Pamiętaj że chomiczek też się złości i może ugryźć.
*Chomiczek to nie zabawka.
*Zawsze pilnuj swojego pupilka.

Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Kosia
09.06.2019
Chciałabym napisać, że informacje tu nie są dość dokładne i prawidłowe.
1: KULA TO ZŁO DLA CHOMIKA nie będę się dalej rozpisywać na ten temat.
2 Smycz tylko stresuje chomika.
3 kołowrotek pokazany na zdjęciu jest za mały wygina chomikowi kręgosłup, dla dżungarów min. 20 cm, dla syryjskich min. 28
Kludia
16.05.2019
Dzięki tym poradą wiem, jak mogę uszczęśliwić swojego zwierzaka, tylko trochę bałabym się brać chomika na smyczy, ale dziękuję za porady.
Julka
01.04.2018
Dzięki za porady :) Ale ze smyczą trochę się nie zgadzam...ale z tą kulą to chyba dobry pomysł,bo chomik może pobiegać po domu. Na szczęście u mnie w domu nie ma schodów więc mogę być spokojna. Dzięki za porady :) Super!
Bzdury
30.12.2015
Co za bzdury kule dla chomików, smycze... w kuli chomik się boi jest narażony na niebezpieczeństwo, to jest zabawne ale tylko dla was a nikt nie myśli jak czuje się chomik? Na smyczy....? a co t balonik.... i że co na miasto na spacerek jak z yorkiem:) lepiej poczytajcie coś na stronach typowo poświęconym chomikom zanim skorzystacie z tych "rad". A do redakcji: zanim napiszecie taki kolejny bzdurny artykuł także zapraszam do zgłębienia tematu
Niepolecam
09.11.2015
NIE CZYTAĆ TYCH PORAD!!!!!!! SMYCZ DLA CHOMIKA? HAHAHAHA ŻEBY AUTOROWI ZAKŁADANO SMYCZ!