Oczyszczenie płuc

10 produktów pomagających oczyścić płuca

_paula_ - specjalista Tipy.pl
Oczyszczenie płuc
1 z 11
Płuca są jednym z najważniejszych organów. Pracują niestrudzenie całymi dniami i nocami, pobierając i wydalając powietrze. Oddychając, pobieramy tlen oraz wydychamy dwutlenek węgla, który jest produktem ubocznym przemiany materii. Oddychanie pozwala nam także mówić oraz śpiewać. Oczyszczenie płuc pozwala na usunięcie infekcji, zmniejszenie ryzyka nowotworu, powiększenie ich pojemności oraz poprawę zdrowia dróg oddechowych. Szczególnie ważne jest to w przypadku palaczy oraz osób żyjących w miejscach, gdzie występuję zanieczyszczone powietrze. Oto najlepsze produkty i rośliny pozwalające na oczyszczenie płuc oraz wyleczenie infekcji dróg oddechowych.

Płuca są bardzo ważnym organem, jednak cały czas są narażone na wdychanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu. Dlatego tak ważne jest wybieranie takich produktów, które pozwolą nam na uniknięcie chorób płuc.
1
Główka czosnku
Czosnek

Czosnek potrafi wyleczyć wiele dolegliwości, ponieważ posiada właściwości przeciwzapalne. Zawiera on w sobie dużą ilość allicyny, która zmniejsza stany zapalne oraz pomaga zwalczać infekcję. Niszczy ona wolne rodniki oraz pomaga w leczeniu astmy.
2
Cebula
Cebula

Jest ona bogata w wiele składników odżywczych. Może być pomocna przy nowotworach oraz niektórych chorobach płuc, ponieważ pomaga rozrzedzić wydzielinę oraz usuwać toksyny.
3
Szklanka wody
Woda

Najlepszym sposobem na oczyszczenie płuc jest picie wody. Spróbuj ograniczyć kawę, napoje gazowane oraz alkohol, a zwiększyć spożycie wody. Kluczem do doskonałego zdrowia jest dobre nawodnienie, ponieważ przyśpiesza ono proces detoksykacji.
4
Produkty bogate w tłuszcze omega 3
Produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega 3

Kwasy te są kluczowym elementem wpływającym na nasze zdrowie. Wstępne badania sugerują, że produkty bogate w kwasy tłuszczowe, mają pozytywny wpływ na astmę. Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć tego składnika poprzez jedzenie ryb, orzechów czy siemienia lnianego, możesz spróbować zażywać suplementy.
5
Warzywa kapustne
Warzywa kapustne

Warzywa kapustne są to wszystkie warzywa, pochodzące z rodziny kapustowatych. Są one bogate w antyoksydanty, które pomagają w naturalny sposób oczyścić nasz organizm z toksyn. Najbardziej popularnymi warzywami usprawniającymi pracę płuc z tej rodziny są brokuły, kalafior oraz kapusta.
6
Owoc granatu
Granat

Sok z granatu spowalnia rozrost guzów płuc. Granaty zawierają antyoksydanty, które są badane pod kątem wpływu na nowotwory.
7
Dziewanna
Dziewanna

Herbata z dziewanny pomaga osobom posiadającym zanieczyszczone płuca, co jest bardzo często spotykane u palaczy. Należy jednak uważać, ponieważ malutkie włoski na jej liściach mogą dawać skutki uboczne.
8
Fasola, nasiona i orzechy
Fasola, nasiona i orzechy

Wszystkie te produkty zawierają dużą ilość magnezu, minerału który przyczynia się do utrzymania płuc w dobrym zdrowiu. Są one także bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe, które mają pozytywny efekt na układ sercowo-naczyniowy.
9
Jagody
Ciemne jagody

Jagody takie jak jeżyny, borówki czy maliny bogate są w antyoksydanty, które zmniejszają ryzyko raka płuc, infekcji oraz innych chorób.
10
Imbir
Imbir

Przyprawa ta posiada właściwości przeciwzapalne oraz pomaga usunąć zanieczyszczenia z płuc.
?

Wskazówki
Czego unikać podczas detoksykacji płuc

* cukru, białej mąki oraz nabiału, ponieważ powodują one wytwarzanie się śluzu
* stresu
* jeśli chcesz rzucić palenie, staraj unikać się miejsc, w których się pali

Strona 1 z 11

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

cccccccc
23.11.2015
CZOSNECZEK