logo firmy

Jak zrobić logo dla firmy?
InternetInternet - specjalista Tipy.pl

Zanim wydasz masę pieniędzy dla jakiejś firmy za profesjonalne logo, powinieneś dowiedzieć się, czy przypadkiem nie dałoby się tego zrobić za darmo. Istnieje wiele sposobów, aby zrobić logo szybko i dobrze nie wydając ani złotówki.
1
Zapytaj się wszystkich swoich znajomych i rodziny czy znają kogoś kto studiuje grafikę, chodzi na kurs lub po prostu jest początkującym grafikiem bez doświadczenia. Taka osoba z pewnością zrobi ci logo za darmo po to, aby dodać je sobie do swojego portfolio.
2

Jeśli nie możesz skontaktować się z żadnym początkującym grafikiem, nadeszła pora na odkrywanie możliwości Internetu. Zacznij od darmowego oprogramowania LogoEase (www.logoease.com).

3
Jeśli planujesz stworzenie logo dla towarów (jak podkoszulki, czy kubki), sprawdź LogoMaker (www.logomaker.com). Po zaprojektowaniu możesz od razu zamówić różne materiały promocyjne z twoim nowym logo.
4
Sprawdź jakie logo mają inne firmy w twojej branży. Czy są one tradycyjne czy nowoczesne (np. animowane)? Postaraj się wyróżnić spośród konkurencji.
5
Skup się na tym, co chcesz przekazać. Zdecyduj, co chcesz powiedzieć na temat swojej firmy. Czy jest ona poważna i konserwatywna, czy nowoczesna? Co sprawia, że twoja firma jest wyjątkowa? Czy jest coś, co chciałbyś w niej podkreślić? Jaka jest natura bieżącej grupy docelowej? Te wszystkie elementy powinny mieć wpływ na stworzenie dobrego logo.
6
Spraw, aby było przejrzyste i funkcjonalne. Logo powinno dobrze się prezentować zarówno na wizytówce, jak i na samochodzie. Dobre logo powinno być proste do odtworzenia, łatwe do zapamiętania i charakterystyczne. Ikonki są lepsze, niż zdjęcia, które mogą być nieczytelne po powiększeniu lub zmniejszeniu. Upewnij się, że tworzysz logo, które będzie mogło być odtworzone w kolorach czarno-białych, aby można je było przefaksować, skopiować czy użyć w czarno-białej reklamie. Jeśli projektujesz logo w programie graficznym, koniecznie zrób je w postaci grafiki wektorowej. Dzięki temu będzie można je skalować do różnych rozmiarów bez utraty jakości.
7
Nazwa firmy ma wpływ na projekt logo. Jeśli nazwą firmy jest Jubilerzy s.c., możesz skorzystać z eleganckiej czcionki, zaakcentować poszczególne litery itp.
?

Wskazówki

  • Logo, aby było skuteczne, powinno być proste. Zadbaj, aby nazwa firmy nie rozmyła się na tle skomplikowanego i kolorowego logo.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (37)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

MichałApartments
19.12.2018
Świetny wpis. Żałuję, że sam nie mam zdolności plastycznych. Ja musiałem polegać na pomocy profesjonalnego grafika. Cóż, może to nawet dobrze, bo nawet w wyobraźni nie miałem tak dobrych pomysłów, jak to, co dla nas zaprojektowali. Logo jest proste i ciekawe jednocześnie :)
qqq
08.03.2016
"Taka osoba z pewnością zrobi ci logo za darmo..." - tiaaa z pewnością, a jeśli nawet to będzie to pewnie arcydzieło...
justkidding
15.04.2015
hahahahahahaha nie
IdzcieSieLeczyc
15.04.2015
Jak bardzo trzeba mieć nasrane w głowie żeby napisać taki artykuł ?
Odpowiedz poniżej

POZA SKALĄ
g
18.02.2015
żenada
sw
09.02.2015
to jakiś żart?
von verletzt
09.02.2015
no zaiste skisłę przy tej lekturze
duplo
05.02.2015
Porada typu: zanim zatrudnisz fachowca zapytaj sie Panów menelów z pod monopolowego czy nie zechcieliby sie podjąć remontu twojego domu. Oczywiście Pan Józek zrobi taniej, czy nawet za darmo... Jak tutaj są same takie fachowe porady to aż boje się o tych biednych ludzi którzy czytają ten portal...
hack
05.02.2015
kompletny brak znajomości tematu...
to jest porada dla sklepu spożywczego na wsi!
normas
04.02.2015
Hahahah animowane logo... może od razu kreskówkę? Każdy początkujący grafik drapnie taką robotę by "wpisać sobie do portfolio" takie cudo %-)

Poradnik cebulaka - jak zrobić "logo" dla firmy?
(teraz wszystko pasuje)