pomarańcze ozdobione goździkami

Jak ozdobić pomarańcze goździkami na święta?

MaryKrismasMaryKrismas - specjalista Tipy.pl
pomarańcze ozdobione goździkami
1 z 4
Jak podajesz pomarańcze na wigilijnym stole? Po prostu układasz je na półmisku? Mam dla ciebie lepszy pomysł. Zrób z nich pachnące i smaczne bożonarodzeniowe dekoracje. Ozdobione goździkami pomarańcze nie tylko pięknie wyglądają, ale nadają się również do zjedzenia. Twoi goście będą nimi zachwyceni, a dom wypełni się aromatem świąt, gdy tylko zaczniesz je przygotowywać.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
pomarańcze (nie nazbyt dojrzałe), goździki, wykałaczka, skrobaczka do skórki cytrynowej lub obieraczka do warzyw, sznurek lub wstążka (opcjonalnie)

1
pomarańcze ozdobione goździkami - krok 1
Do wykonania projektu najlepiej użyć nie do końca dojrzałych pomarańczy. Łatwiej będzie robić rowki w ich skórce.
2
pomarańcze ozdobione goździkami - krok 2
Rogiem skrobaczki do skórki cytrynowej zrób w skórce pomarańczy wyżłobienia (np. spirale lub promieniste łuki). Możesz też użyć obieraczki do warzyw, ale wówczas ślady będą szersze.

Wykałaczką zrób w pomarańczy otwory i powkładaj w nie goździki (więcej szczegółów znajdziesz w tej poradzie). Możesz wbić je w miejsca wyżłobień lub obok, tworząc jeszcze ciekawszy wzór. Jeśli chcesz, przewiąż pomarańcze wstążką.
3
pomarańcze ozdobione goździkami - krok 3
Gotowe cytrusowe bombki umieść na półmisku. Jeśli chcesz, żeby w domu unosił się jeszcze bardziej intensywny korzenno-cytrusowy aromat, obtocz pomarańcze w mieszance mielonego cynamonu, gałki muszkatołowej, imbiru i kardamonu. Strzep nadmiar.

Tak przygotowane cytrusy zachowają świeżość przez 3-4 dni. Na noc najlepiej wkładać je do lodówki.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie