Sposoby na czyszczenie piekarnika

4 domowe sposoby na czyszczenie piekarnika

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
Sposoby na czyszczenie piekarnika
1 z 5
Bez zastosowania szkodliwych substancji dla ciebie i środowiska, możesz szczycić się czystym piekarnikiem bez przypalonego tłuszczu. Oto kilka oszczędnych sposobów, by przestać wstydzić się za swój piekarnik.
1
Soda z wodą
Metoda 1

Soda, woda i płyn do naczyń.
Napełnij spryskiwacz wodą i spryskaj obficie całą powierzchnię piekarnika. Delikatnie posyp sodą oczyszczoną. Zostaw na noc. Następnego dnia, zetrzyj sodę i cały brud. Gąbką z ciepłą wodą i płynem do naczyń usuń przypalony tłuszcz i brud nagromadzony w piekarniku.
2
Amonia z wodą
Metoda 2

Amoniak, woda i soda oczyszczona.
Rozgrzej piekarnik do 200 st C i wyłącz. W żaroodpornym naczyniu wlej amonie i postaw na ruszcie pośrodku piekarnika. Na spód piekarnika postaw naczynie z gorącą wodą. Zostaw na noc. Rankiem usuń naczynia i wytrzyj wszystko wodą z sodą oczyszczoną.
3
Spray z boraksem
Metoda 3

3 łyżki boraksu, ¼ szklanki octu, 1/8 szklanki płynu do mycia naczyń, 2 szklanki gorącej wody, soda oczyszczona (nie dodawaj do mieszanki)

Zmieszaj wszystkie składniki w butelce ze spryskiwaczem. Spryskaj dokładnie powierzchnię piekarnika. Posyp ścianki piekarnika sodą oczyszczoną i spryskaj ponownie mieszanką z butelki.
4
czyszczenie piekarnika solą
Metoda 4

Szklanka sody oczyszczonej, 1/3 szklanki soli stołowej, woda

Spryskaj wodą piekarnik. Zmieszaj ze sobą sól i sodę. Posyp nią piekarnik i spryskaj ponownie wodą. Zostaw na noc. Zmyj następnego dnia, ciepłą wodą z płynem.

Kratkę z piekarnika włóż w duży plastikowy worek. Wlej wodę z amoniakiem, zawiąż mocno i zostaw na noc z dala od zwierząt i dzieci. Następnego dnia umyj kratkę ciepłą wodą z płynem.
?

Wskazówki
* Po każdym pieczeniu staraj się przecierać piekarnik wodą z płynem, wówczas później oszczędzisz czas na szorowaniu piekarnika. Za każdym razem gdy pieczesz tłuszcz zapieka się jeszcze mocniej i ciężko go usunąć.
* Gdy pieczesz wykładaj spód piekarnika folią aluminiową, a oszczędzisz sobie pracy.

Strona 1 z 5

Powiązane porady

mole
naczynia ze stali nierdzewnej
żelazko

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Jola
07.03.2016
Proszę o przesłanie darmowej probki
josyl
21.12.2015
Gdy wyłożyłam piekarnik folią aluminiową to mi się przypaliła w kilku miejscach. Jak ją teraz usunąć?