Sposoby na czyszczenie piekarnika

Cztery domowe sposoby na czyszczenie piekarnika

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
Sposoby na czyszczenie piekarnika
1 z 5

Bez zastosowania szkodliwych dla ciebie i środowiska substancji możesz szczycić się czystym piekarnikiem bez przypalonego tłuszczu. Oto kilka oszczędnych sposobów, by przestać wstydzić się za swój piekarnik.
1
Soda z wodą

Metoda 1

Soda, woda i płyn do naczyń. Napełnij spryskiwacz wodą i spryskaj obficie całą powierzchnię piekarnika. Delikatnie posyp sodą oczyszczoną. Zostaw na noc. Następnego dnia zetrzyj sodę i cały brud. Gąbką z ciepłą wodą i płynem do naczyń usuń przypalony tłuszcz i brud nagromadzony w piekarniku.


2
Amonia z wodą

Metoda 2

Amoniak, woda i soda oczyszczona. Rozgrzej piekarnik do 200 st C i wyłącz. Do żaroodpornego naczynia wlej amoniak i postaw na ruszcie pośrodku piekarnika. Na spodzie piekarnika postaw naczynie z gorącą wodą. Zostaw na noc. Rankiem usuń naczynia i wytrzyj wszystko wodą z sodą oczyszczoną.


3
Spray z boraksem

Metoda 3

3 łyżki boraksu, ¼ szklanki octu, 1/8 szklanki płynu do mycia naczyń, 2 szklanki gorącej wody, soda oczyszczona (nie dodawaj do mieszanki). Zmieszaj wszystkie składniki w butelce ze spryskiwaczem. Spryskaj dokładnie powierzchnię piekarnika. Posyp ścianki piekarnika sodą oczyszczoną i spryskaj ponownie mieszanką z butelki.


4
art/2015/24050_153195_big.jpg

Metoda 4

Szklanka sody oczyszczonej, 1/3 szklanki soli stołowej, woda/ Spryskaj wodą piekarnik. Zmieszaj ze sobą sól i sodę. Posyp nią piekarnik i spryskaj ponownie wodą. Zostaw na noc. Zmyj następnego dnia ciepłą wodą z płynem. Kratkę z piekarnika włóż w duży plastikowy worek. Wlej wodę z amoniakiem, zawiąż mocno i zostaw na noc z dala od zwierząt i dzieci. Następnego dnia umyj kratkę ciepłą wodą z płynem.


?

Wskazówki

* Po każdym pieczeniu staraj się przecierać piekarnik wodą z płynem, później oszczędzisz czas przeznaczany na szorowanie piekarnika. Za każdym razem, gdy pieczesz, tłuszcz zapieka się jeszcze mocniej i ciężko go usunąć. * Gdy pieczesz, wykładaj spód piekarnika folią aluminiową, a oszczędzisz sobie pracy.


Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Asia
22.02.2018
nie polecam układania na dnie piekarnika folii, zresztą czytając instrukcję od kuchenki napisane mam zeby nic nie kłaść bo może dojść do uszkodzenia piekarnika
Jola
07.03.2016
Proszę o przesłanie darmowej probki
josyl
21.12.2015
Gdy wyłożyłam piekarnik folią aluminiową to mi się przypaliła w kilku miejscach. Jak ją teraz usunąć?