Niskie Libido

Jak podnieść libido domowymi sposobami
monika_w - specjalista Tipy.pl

Libido jest barometrem stanu twojego zdrowia. Jeśli psychicznie i fizycznie odczuwasz potrzebę uprawiania seksu, czujesz pożądanie, to oznaka, że hormony w twoim ciele działają poprawnie. Zdrowy seks to fantastyczny sposób na odstresowanie się i dobra dawka czystej radości. To naprawdę ważna część twojego życia. Więc jeśli seks staje się nudny i powtarzasz partnerowi, że boli cię głowa, może to wynikać ze stresu i rozchwiania gospodarki hormonalnej. Oto naturalne sposoby podwyższenia twojego libido:
1
Imbir

Imbir wpływa na dobre krążenie krwi, szczególnie na cyrkulację w okolicach organów płciowych. Wpływa również na ciepłotę ciała i optymalizację jego temperatury. W wielu kulturach jest uznawany za afrodyzjak – może być dodawany do herbaty i potraw. Dodatkowo jest bogaty w potas, magnez i miedź. Przeciwdziała zawrotom głowy i ma działanie antyzapalne.
2
Bazylia

To zioło o słodkawym smaku i cudownym, stymulującym aromacie. Wpływa też na popęd seksualny. Podobnie jak imbir, wzmacnia poziom cyrkulacji i sprzyja płodności. Mówi się też, że wywołuje ogólne poczucie dobrostanu ciała i umysłu. Więc jeśli boli cię głowa, pochyl się nad bazylią, poczuj jej stymulujący zapach i sprawdź, czy głowa przestaje boleć.
3
Ginko biloba

Ginko biloba poprawia cyrkulację krwi w naczyniach krwionośnych znajdujących się tuż pod skórą, zatem nie powoduje ogólnoustrojowego podniesienia ciśnienia krwi. Jest idealny na problemy z erekcją.
4
Koper włoski

Ta roślina przypominająca w smaku lukrecję i wygląda trochę jak seler naciowy z koroną na końcu. Możesz wziąć całą roślinę, pociąć łodygę i dodawać do potraw. Nasiona możesz zmielić i używać jako przyprawy. Starożytni Egipcjanie stosowali koper, by obudzić kobiece libido. Ta roślina zawiera związku chemiczne, które mogą istotnie wpłynąć na popęd seksualny. Dodatkowo wspiera działanie przewodu pokarmowego, sprzyja laktacji i rozrzedza wydzielinę w infekcjach dróg oddechowych.
5
Żeń-szeń

Żeń-szeń wzmaga przepływ krwi w dolnych częściach ciała mężczyzn i pomaga w podtrzymywaniu erekcji. W badaniach, wskazywał też na możliwe działania rozbudzające kobiece pożądanie, energię i sprzyjanie orgazmom. Najprawdopodobniej jest to wynikiem wpływu na dopaminę, która tworzy złożoną sieć w mózgu – badacze podejrzewają, że jest czynnikiem wpływającym na wywołanie pożądania. Ogólnie uważa się, że żeń-szeń jest bezpieczny do użytkowania przez wszystkich z wyjątkiem kobiet w ciąży lub matek karmiących, bo działa jak estrogen. Jego głównym efektem ubocznym jest wywoływanie ekscytacji. Ale w końcu o to nam właśnie chodzi!

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie