Zrywanie tapety

Jak zrywać tapetę z pomocą domowego środka?

wichrzyciel - specjalista Tipy.pl
Zrywanie tapety
1 z 4
W sklepach można znaleźć popularne środki do zrywania tapet, ale te są drogie i są pełne chemikaliów. Istnieje niezwykle prosty i przyjazny dla środowiska środek do rozpuszczania kleju do tapet. Sprawdza się doskonale przy zrywaniu tapet winylowych. Aby zapoznać się z domowym sposobem na zrywanie tapet, przeczytaj poniższe kroki.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 1/3 szklanki soku z cytryny
* 2 szklanki białego octu
* 2 szklanki wody
* butelka ze spryskiwaczem
* skrobaczka do tapet lub szpachelka

1
Zrywanie tapety winylowej
Zanim zabierzesz się za demolowanie ścian, przygotuj pomieszczenie. Wynieś meble, ściągnij dywany, zabezpiecz podłogę. Tapeta winylowa, składa się z dwóch warstw. Najlepiej zacząć od zerwania wierzchniej warstwy tapety. Jest grubsza i schodzi najłatwiej, bez stosowania żadnych środków. Na placu boju pozostaje spodnia cienka warstwa, mocno przywierająca do ściany. Zdzieranie tej warstwy papieru może zająć wieki.
2
Zdzieranie tapety
Pozostałą warstwę trzeba nasączyć, w tym celu spryskaj pozostałe płaty tapety miksturą octu i soku z cytryny. Zacznij od małego miejsca i obserwuj jak szybko papier nasiąka. Pozostaw na czas wystarczająco, by płyn rozpuścił klej. Kiedy tapeta będzie mokra i „śliska”, śmiało możesz zacząć ją zrywać. Używając skrobaka, odrywaj tapetę od ściany.
3
Mycie ścian
Drobne fragmenty tapety możesz zeskrobać szpachelką lub szlifując papierem ściernym. Po zdarciu tapety ze ściany, należy ją umyć wodą z detergentem. Nie wolno dopuścić do zawilgocenia ściany. Po wyschnięciu ściany, przed kolejnym malowanie bądź kładzeniem nowej tapety, należy powstałe nierówności i ubytki wyrównać.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie