Mapa dłoni - punkt uciskania przy nudnościach

Akupresura na nudności - gdzie i jak uciskać?

katarzyna_a - specjalista Tipy.pl
Mapa dłoni - punkt uciskania przy nudnościach
1 z 4
Akupresura to starożytna sztuka leczenia, która polega na uciskaniu palcami określonych miejsc na ciele człowieka. Naukowcy twierdzą, że jej działanie opiera się na zamianie wiadomości o bólu przesyłanego przez nerwy do mózgu. W pilotażowym badaniu z 2015 roku, które zostało opublikowane w magazynie Complementary Theories in Medicine naukowcy opisali akupresurę nadgarstka mającą na celu eliminację pooperacyjnych nudności i wymiotów. Pierwsze wyniki były bardzo obiecujące, powstała więc potrzeba przeprowadzenia badań klinicznych na szerszą skalę. Akupresura może być stosowana w połączeniu z akupunkturą lub jako niezależna terapia mająca na celu leczenie nudności i wymiotów. Pacjenci mogą również sami ją wykonywać.
1
Umiejscowienie punktu P6
Techniki wykorzystane w badaniach różnią się od siebie w zależności od badania oraz jego uczestników, ale większość chińskich specjalistów od akupunktury wybiera do nacisku ten sam punkt (P-6) w celu leczenia nudności. Punkt P-6, zwany również pod nazwą Neiguan, jest umiejscowiony na wewnętrznej stronie ręki, około trzy palce poniżej dystalnej fałdy nadgarstka.
2
Znajdź punkt P-6
Trzymaj rękę z palcami skierowanymi ku górze, tak abyś widział swoją dłoń. Aby znaleźć punkt P-6 połóż pierwsze trzy palce drugiej ręki na nadgarstku. Następnie umieść kciuk tuż nad palcem wskazującym. Zorientujesz się, że to właściwe miejsce, gdy pod kciukiem poczujesz dwa ścięgna.
Wykonując ruchy okrężne uciskaj palcem wskazującym i kciukiem to miejsce przez dwie lub trzy minuty. Ucisk powinien być jednostajny i zdecydowany, ale nie powinien być źródłem dyskomfortu.
3
Powtarzaj procedurę w zależności od potrzeby i ciesz się dobrym samopoczuciem
Powtórz całą procedurę na drugim nadgarstku.
Specjaliści zalecają, aby uciski tego typu wykonywać przed każdym posiłkiem oraz przed udaniem się na spoczynek nocny, lub też w razie potrzeby w ciągu dnia.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie