Tutaj jesteś: Dziecko > Dzieci > Wychowanie Dziecka > Jak dobrze wychować dziecko?

Jak dobrze wychować dziecko?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.6/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Bycie dobrym rodzicem nie jest łatwe. Wymaga to ogromu umiejętności oraz samozaparcia. Od naszego sposobu wychowania będzie zależało kim będzie w przyszłości nasze dziecko i co będzie sobą reprezentowało.
1

Najpierw odpowiedz sobie na kilka pytań.


- Czego uczę moje dziecko?
- Czy mogę być dumny z rzeczy, których uczę moje dziecko?
- Czy rzeczy, których uczę moje dziecko pomogą mu w zostaniu odpowiedzialnym członkiem społeczeństwa?
- Czy uczę moje dziecko brania odpowiedzialności za popełnione czyny?
- Czy uczę go współczucia i empatii do innych ludzi i zwierząt?
- Czy moje dziecko jest nauczane etyki i zasad moralnych?
- Z drugiej strony czy uczę moje dziecko obwiniania innych za wszystkie problemy, czy uczę go bez uprzedzeń rasowych, kulturalnych i stereotypów?


Niezależnie od tego, czego uczysz swoje dziecko, poniżej znajdziesz 6 kroków, które pomogą ci wychować je na człowieka odpowiedzialnego, dostosowanego do życia w społeczeństwie i nie wywyższającego się nad innych.

2
Nigdy nie dawaj swojemu dziecku wszystkiego o co prosi. Dziecko musi uczyć się od małego, że nie można mieć wszystkiego. Dzięki temu, dziecko uniknie wielu rozczarowań w dorosłym życiu.
Jak rozsądnie ukarać dziecko za złe zachowanie?
Kompleksy nastolatków - jak z nimi walczyć?
Jak nauczyć dziecko przegrywać?
Humorzaste dziecko - jak sobie z nim radzić?
3
Nigdy nie mów przy dziecku negatywnych rzeczy na temat jakiś organizacji, kultur czy ras. Zasiane ziarenko niechęci może z wiekiem przerodzić się w coś znacznie większego. Ucz dziecko miłości do wszystkich kultur, ras i religii.
4
Nigdy nie bierz odpowiedzialności za występki swojego dziecka na siebie. Twoje dziecko musi od małego wiedzieć, że za swoje złe zachowanie czy złe decyzje odpowiada tylko i wyłącznie ono samo. Nigdy nie pozwól zrzucać winy dziecka na kogoś innego.
5
Nigdy nie porównuj swojego dziecka do innych dzieci. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne tak jak każdy człowiek jest inny. Każdy z nas ma inne umiejętności i inne mocne strony. Nie wymagaj od swojego dziecka, aby naśladowało innych, aby nie straciło wiary we własne możliwości.
6
Ważne jest, aby nauczyć dziecko mówienia prawdy jednak pamiętaj, że dziecko będzie robiło nie to co mówisz, tylko to co ty robisz. Jeśli dziecko przyłapie cię kilka razy na kłamstwie prawdopodobnie pójdzie w twoje ślady i samo również będzie kłamać.
7
Twoje zachowanie ma największy wpływ na wychowanie dziecka. Dzieci zwykle naśladują zachowanie dorosłych. Jeśli nie chcesz, aby twoje dziecko nie było agresywne - nie krzycz i się nie awanturuj. Jeśli nie chcesz, aby dziecko w przyszłości wdawało się w bójki - nigdy nie podnoś na niego ręki. Jeśli chcesz, aby dziecko było życzliwe i niosło pomoc innym ludziom - daj mu przykład i wspieraj osoby potrzebujące.
Przeczytaj teraz: Jak być dobrym rodzicem?
 3.6/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
asia - 2014-06-03
Moim zdaniem w wychowaniu dziecka pomocne są regularne wizyty w teatrze - dziecko obserwując spektakle uczy się rozumienia i nazywania emocji, przez co łatwiej do niego dotrzeć i pewne rzeczy wytłumaczyć. My chodzimy do Teatru Małego Widza w Warszawie i bardzo sobie chwalimy. Zabawa w teatrzyk czy inna forma edukacji teatralnej też jest bardzo pomocna w wychowywaniu
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Wychowywanie dzieci, jest testem naszej cierpliwości. Musimy uważnie dobierać słowa, bo czasem możemy nieświadomie...
Jak nie ranić uczuć Twojego dziecka?
Wychowywanie dzieci, jest testem naszej cierpliwości...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.