szafki kuchenne jak myć

Jak czyścić meble kuchenne?

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
szafki kuchenne jak myć
1 z 4

Plamy z tłuszczu czasem są niezauważalne dla naszego oka, przez co rosną i twardnieją przez dłuższy czas. Brud i tłuszcz może uszkodzić drewno, na którym się gromadzi. Jednak nieproszone plamy można z łatwością usunąć. Zacznij od łagodniejszej metody, a gdy nie pomoże wypróbuj bardziej agresywną. Oto trzy sposoby na naturalne usunięcie plam tłuszczu i brudu.


1
Woda z płynem
Najprostszy sposób – woda z płynem do naczyń

Zamieszaj dwie łyżki płynu do naczyń na dwie szklanki ciepłej wody. Umyj szafkę czystą szmatką. Trzyj wzdłuż kierunku słojów drewna. Przemyj gąbką z ciepłą wodą i wytrzyj do sucha szmatką.


2
jak czyscic meble kuchenne
Dobry stary przyjaciel – soda oczyszczona

Posyp wilgotną szmatkę odrobiną sody oczyszczonej. Oczyść szafki z tłuszczu i brudu trąc szmatką z sodą. Spłucz czystą gąbką z wodą i wytrzyj do sucha szmatką.


3
jak czyscic szafki kuchenne
Najbardziej efektywny - biały ocet

Do dwóch szklanek wody i dwóch łyżek płynu do naczyń dodaj szklankę białego octu. Przetrzyj brudną powierzchnię tak powstałą miksturą. Wytrzyj do sucha. Aby szafki błyszczały, wetrzyj olej mineralny.


Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Moi
24.07.2019
najlepiej to gorącą para, nie wdychamy chemicznych oparów i o wiele lepiej radzi sobie taka para z np zaschniętym tłuszczem, i tak naprawdę wszystko tym traktuje