Pielęgnacja drewna naturalny sposób

Pielęgnacja drewna z użyciem olejku z orzecha włoskiego i wosku pszczelego

majka - specjalista Tipy.pl
Pielęgnacja drewna naturalny sposób
1 z 6
W małym domu przestrzeń użytkowa jest znacznie mniejsza, a zatem nawet niewielkie ilości toksyn rozprzestrzeniają się szybciej. Jednym ze sposobów wprowadzania toksyn do domu jest posiadanie okładzin ściennych, farb, wykładzin podłogowych i uszczelniaczy.
Zauważono, że jednym z najczęściej używanych środków do wykańczania drewna są poliuretany. Nie są to bezpieczne powłoki. Naturalne wykończenia drewna są o wiele lepsze i bezpieczniejsze dla domowników. Olej z orzechów włoskich jest doskonałym wyborem przy tworzeniu własnej mieszanki oleju i wosku ze względu na jego bezpieczeństwo oraz późne jełczenie (nie popsuje się łatwo w porównaniu do innych olejów). Olej ten powinien być połączony z woskiem pszczelim. Oto jak przygotować taką mieszankę:
1
Olej z orzechów włoskich zastosowanie
Tworzenie mieszaniny oleju i wosku

Umieść olej z orzecha w garnku o podwójnym dnie i nastaw na niską lub średnią temperaturę. Uważaj, aby nie przypalić oleju. Zagotuj lekko, nie przegrzej. Dodaj wosku pszczelego w stosunku 2 (wosk) do 1 (olej z orzechów włoskich). Mieszaninę ogrzewaj do temperatury topnienia wosku, po czym wymieszaj do połączenia składników. Po zakończeniu, mieszanina powinna być gęsta i jednolita. Jeśli uznasz to za konieczne, dodaj jednego ze składników, aby poprawić konsystencję mieszaniny.

Uwaga: przygotowana mieszanina może być przechowywana przez wiele lat; jeżeli stwardnieje, wystarczy ponownie ją podgrzać.
2
Wosk pszczeli ochrona drewna
Zastosowanie mieszaniny oleju i wosku

Początkowo, warstwa oleju i wosku powinna zawierać większą ilość oleju, co pomoże w procesie aplikacji. Stosując mieszaninę oleju i wosku, przebywaj w ciepłym pomieszczeniu, ponieważ wysoka temperatura ułatwi aplikację. Umieść materiał lub plandekę pod malowanym obiektem, aby zabezpieczyć podłogę przez zaciekami. Pozwól mieszaninie schnąć przez kilka godzin po aplikacji.
3
Impregnacja drewna naturalnym sposobem
Nałożenie drugiej warstwy jest zalecane, ale tym razem maść powinna zawierać więcej wosku w stosunku do pierwszej warstwy. Druga warstwa powinna schnąć przez kilka godzin.
4
Jak dbać o meble drewniane
Czystymi szmatkami usuń nadmiar mieszanki i wypoleruj drewnianą powierzchnię.

Olej i wosk należy stosować co najmniej raz w roku, najczęściej na powierzchniach często używanych, takich jak podłogi i biurka.
5
Olej z orzechów włoskich właściwości
Ochrona przed stęchlizną

Chociaż olej z orzecha jest odporny na jełczenie, wszystkie naturalne oleje zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach, jeśli nie są przegotowane i jeśli są narażone na stałą wilgotność lub jeśli do mieszanki nie dodano wystarczającej ilości wosku.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie