Świerzb u psa pielęgnacja

Domowe sposoby na świerzb u psa

katja - specjalista Tipy.pl
Świerzb u psa pielęgnacja
1 z 4
Istnieje wiele środków na receptę oraz farmaceutyków, które mogą wyleczyć świerzb. Jednak wiele z nich ma skutki uboczne, nie mówiąc już o kosztach, jakie niesie za sobą ta czasochłonna terapia. Na szczęście istnieje szereg skutecznych i bezpiecznych domowych sposobów, które pozwolą ci pozbyć się problemu. Oto niektóre z nich:
1
Domowe sposoby na świerzb u psa
Cytryna, czosnek

Namocz 6-10 ząbków czosnku oraz skórkę z cytryny w wodzie. Pozostaw na noc. Otrzymaną miksturę przelej do butelki z atomizerem i spryskuj miejsca, gdzie występuje świerzb. Nie tylko zabijesz pasożyty, ale również przyspieszysz gojenie się ran.

Ocet jabłkowy

Ten środek będzie skuteczny, gdy zastosujemy go wewnętrznie. Wystarczy, że dodasz kilka łyżek octu jabłkowego do psiej karmy. Zaskoczy cię jak szybko będą widoczne rezultaty jego działania.
2
Żel aloesowy na świerzb
Miód

Smarowanie zainfekowanych partii psiej skóry miodem jest skuteczne z dwóch powodów – powstrzymuje pasożyty przed gwałtownym namnażaniem się i jednocześnie przyspiesza gojenie uszkodzonej przez ich obecność skóry.

Żel aloesowy

Ma właściwości antyseptyczne i przeciwpasożytnicze. Aplikuj go na zainfekowane pasożytami miejsca dwa razy dziennie, a rezultaty będą widoczne już w ciągu kilku dni.
3
Świerzb naturalne metody leczenia
Oliwa

Nakładanie jej na zainfekowane partie skóry zmniejszy stan zapalny i pozwoli pozbyć się pasożytów.

Mydło i woda

Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Zasadowy odczyn większości mydeł zatrzyma namnażanie się pasożytów i złagodzi stan zapalny. Przemywaj zainfekowane obszary wodą z mydłem kilka razy dziennie, aż problem zniknie.


Czyszczenie legowiska

Pamiętaj, żeby prócz stosowania środków na skórę, regularnie czyścić również legowisko twojego czworonoga. Jeśli nie pozbędziesz się pasożytów z legowiska, żadne domowe sposoby na świerzb nie będą skuteczne.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Hana
01.08.2019
Uwaga na aloes - dla kotów jest trujący!