sok z ziemniaka

Sok z ziemniaka na zgagę – jak stosować?

katja - specjalista Tipy.pl
sok z ziemniaka
1 z 4
Sok z ziemniaka to skuteczne naturalne remedium na zgagę. Dodatkowo uzupełnia niedobory w organizmie białka, witaminy C i B6, potasu, żelaza, magnezu i cynku. Zaledwie niewielka ilość soku z surowego ziemniaka może zdziałać wiele dobrego dla naszego zdrowia: łagodzi problemy trawienne (w tym zgagę), wypłukuje toksyny z organizmu, wzmacnia odporność, przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi, chroni przed chorobami układu krążenia. Ale jak stosować sok z ziemniaka na zgagę? O tym w dalszej części artykułu.
1
Umyj surowego ziemniaka.
Przygotowanie

Dokładnie umyj surowego ziemniaka – nie obieraj go ze skórki. Postaraj się znaleźć taki okaz, który nie wypuścił pędów, a jego skórka nie jest nigdzie zielona. Za pomocą sokownika wyciśnij sok z ziemniaka. Możesz również zetrzeć go na tarce i odcisnąć sok przez gęstą gazę.
2
Sok z ziemniaka.
Stosowanie

Pij po jednej łyżce stołowej soku z ziemniaka przed każdym posiłkiem. Jeśli jego smak jest dla ciebie trudny do zniesienia, możesz zmieszać go z sokiem z innych owoców lub warzyw.

Rezultaty odczujesz po kilku tygodniach tej terapii.
3
Maseczka z pasty ziemniaczanej.
Resztki na skórę

Z pasty ziemniaczanej, która zostanie po odciśnięciu soku możesz zrobić maseczkę na twarz. Ziemniaki mają właściwości antyseptyczne i są bogate w witaminę C i skrobię, dlatego doskonale odżywiają cerę i zapobiegają starzeniu.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie