Złota biżuteria.

Jak czyścić złotą biżuterię?

katja - specjalista Tipy.pl
Złota biżuteria.
1 z 4
Blasku złotej biżuterii nie da się niczym zastąpić. Jednak z czasem nawet najdroższa biżuteria traci go i matowieje. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, które potrafią przywrócić dawny blask zarówno zeszłorocznej złotej bransoletce, jak i broszce, którą odziedziczyłaś po swojej babci. Poniżej opiszemy najskuteczniejszy z nich.
1
Czyszczenie biżuterii.
Będziesz potrzebować 2-3 kropelek łagodnego płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Niektórzy wolą zastąpić zwykłą wodę wodą gazowaną, ponieważ bąbelki lepiej czyszczą osad i brud. Jeśli zdecydujesz się na taki zabieg, pamiętaj, że woda nie może zawierać sodu.
2
Czyszczenie złota.
Umieść biżuterię w misce z wodą i płynem do mycia naczyń na około 5-10 minut. Następnie opłucz pod strumieniem bieżącej wody i powycieraj miękką ściereczką.

Jeśli w zakamarkach biżuterii wciąż pozostał osad, ponownie wymocz ją w roztworze wody i płynu do mycia naczyń, a następnie delikatnie wyszoruj szczoteczką do zębów.
3
Złota biżuteria.
Jak utrzymać złotą biżuterię w czystości? Przede wszystkim należy chronić ją przed oksydacją na skutek kontaktu z różnymi chemikaliami obecnymi w powietrzu. Złoto reaguje również z wydzielanym przez naszą skórę łojem, dlatego czasem może przybierać zielonkawy odcień. Bezwzględnie należy unikać kontaktu złotej biżuterii z wybielaczami, żelami pod prysznic czy dużą ilością płynu do mycia naczyń (te ostatnie mogą pozostawić na nim osad).
Dlatego zawsze zdejmuj złotą biżuterię zanim wejdziesz do chlorowanej wody w basenie oraz gdy myjesz naczynia, bierzesz prysznic czy myjesz umywalkę. Dzięki temu złoto dłużej zachowa nieskazitelny wygląd, a czyszczenie go będzie znacznie łatwiejsze.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie