Jak otworzyć słoik?

Jak otworzyć słoik?
MatronacieniaMatronacienia - specjalista Tipy.pl

Otwieranie słoików może czasem sprawić kłopot, szczególnie gdy są bardzo mocno zakręcone. Poniżej przedstawiam kilka sposobów na otworzenie słoika.
1
Jeśli nie posiadamy odpowiedniego urządzenia do otwierania słoików typu “Twist” należy odwrócić słoik do góry dnem i postawić go na blacie stołu, zataczając brzegiem nakrętki kręgi. Podczas zataczania kręgów należy docisnąć słoik do blatu.
2
Aby ochronić stół przed ewentualnym zniszczeniem i aby słoik się po nim nie ślizgał należy uprzednio przykryć blat stołu ściereczką.
3
Może pomóc również odwrócenie słoika i kilkukrotne, mocne uderzenie zakrętką w podłogę.
4
Niektórzy ludzie podważają zakrętkę właśnie nożem - sposób ten jest skuteczny, nawet dla bardzo mocno zakręconych słoików, jednak zakrętka się niszczy a sama czynność jest dość ryzykowna dla naszego zdrowia.
5
Jeśli nie zależy nam na zakrętce możesz również zrobić w niej dziurkę nożem - wówczas powietrze się odessie ze środka a zakrętka łatwo puści.
6
Aby słoik się łatwiej otworzył możemy również włożyć do na pewien czas do gorącej wody.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Piotr Kierus
16.01.2019
Trzeba w lewo kręcić!
Justyna306
22.03.2013
Jeszcze jednym dobrym sposobem, który nie zniszczy słoika ani innych urzadzen czy mebli jest odwrocenie słoika do góry nogami i silne uderzenie pieścia w denko. Słoik należy trzymac w rękach. Wbrew pozorom to bardzo prosty zabieg i szybkie otwarcie słoika :)