Domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła

Dd - specjalista Tipy.pl
Domowe sposoby na ból gardła
1 z 5
Ból gardła może przytrafić się nam niespodziewanie, o każdej porze roku. Po co szukać aptecznych sposobów na ból gardła, skoro natura ma dla nas skuteczne i zdrowe rozwiązanie. Znajdziesz je w każdym domu, nie musisz więc używać chemicznych substancji. Jeżeli chcesz poznać najlepsze sposoby na ból gardła, znajdziesz je poniżej.
1
Woda z solą
Woda z solą

Płukanie gardła ciepłą wodą z solą szybko przyniesie ci ulgę. Zawartość sodu w soli sprawia, że zmniejsza się obrzęk błony śluzowej w jamie ustnej i gardle. Ułatwia to przełykanie i pomaga szybko pozbyć się problemu. Do szklanki bardzo ciepłej wody wsyp jedną do dwóch łyżek soli i dokładnie wymieszaj. Płucz gardło trzy razy dziennie.
2
Czosnek
Czosnek

Świeży czosnek zawiera naturalny antybiotyk. Zmniejsza podrażnienie tkanek i leczy infekcje bakteryjne. Stymuluje również układ odpornościowy. Jeden ząbek czosnku przetnij na pół, weź do ust i ssij. Początkowo możesz odczuwać lekkie pieczenie, co daje ci gwarancję prawidłowego działania. Kiedy przestaniesz odczuwać smak czosnku po prostu go wypluj lub połknij jeżeli nie przeszkadza ci smak czosnku.
3
Goździki
Goździki

Goździki zawierają eugenol, naturalny środek przeciwbólowy i przeciwbakteryjny. Goździki były stosowane w domowej medycynie już od wieków. Dentyści często zalecają stosowanie goździków na ból zęba, jednak olejek na gól gardła nie jest zalecany, gdyż może powodować rozstrój żołądka. Znacznie lepiej zastosować napar. Weź łyżkę goździków, zalej je szklaną wrzątku i pozostaw na 20 minut. Następnie płucz gardło i wypluwaj napar. Możesz również stosować same goździki, ssij je i żuj jak gumę do żucia przez kilak minut i wypluwaj.
4
Szałwia
Szałwia

Szałwia to niesamowite zioło. Znajdziemy je niemal w każdej kuchni. Ma właściwości ściągające, które złagodzą obrzęk gardła, a także przeciwbakteryjne, które pomogą leczyć infekcję. Aby przygotować napar z szałwii zalej łyżkę suszonych lub świeżych ziół wrzątkiem. Pozostaw na 15 minut i odcedź. Teraz Płucz gardło kilka razy dziennie.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie