Domowe sposoby na krwawiące dziąsła

Domowe sposoby na krwawiące dziąsła

Dd - specjalista Tipy.pl
Domowe sposoby na krwawiące dziąsła
1 z 6
Każdy kto dba o zdrowie jamy ustnej wie, że oprócz zębów ważne jest również dbanie o zdrowe dziąsła. Jeżeli dziąsła zaczynają krwawić, twoje zęby nie mają prawidłowego podparcia i mogą zacząć się ruszać, a w końcu wypadać. Ważne jest więc aby zadbać o dobrą kondycję dziąseł, która będzie skutkować mocnymi, zdrowymi zębami. Przedstawiamy listę kilku prostych czynności które wzmocnią twoje zęby.
1
Płukanie jamy ustnej
Płukanie jamy ustnej

Płukane jamy ustnej jest ważnym elementem higieny. Pomaga leczyć krwawienie dziąseł, zapobiega osadzaniu się resztek jedzenia i płytki nazębnej, czyści trudno dostępne przestrzenie między zębowe. Zapewnia również świeży oddech. Możesz stosować specjalistyczne płyny do płukania ust lub zrobić go samodzielnie, wykorzystując zioła. Wzmocnią one dodatkowo dziąsła i zapobiegną stanom zapalnym i krwawieniu.
2
Woda z solą
Woda z solą

Na wszelkie obrzęki dziąseł i krwawienie, zastosuj starą domową metodę, z której korzystały nasze babcie. Weź szklankę ciepłej wody, dodaj ½ łyżki soli i dokładnie wymieszaj. Płucz jamę ustną solanką po każdym myciu zębów, tak długo, aż obrzęk i krwawienie będzie się utrzymywać. Sól pomoże zmniejszyć obrzęk i zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych.
3
Woda z cytryną
Woda z cytryną

Cytryna jest owocem który można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest płukanie zębów mieszanką wody z cytryną. Wyciśnij pół cytryny do szklanki wody. Płucz zęby po każdym posiłku. Dzięki temu nie tylko odświeżysz oddech, zapobiegniesz powstawaniu płytki nazębnej, ale również odżywisz dziąsła, dzięki czemu będą mocniejsze i przestaną krwawić.
4
Masaż dziąseł
Masaż dziąseł

Masaż dziąseł jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia jamy ustnej. Pomaga utrzymać prawidłowe ukrwienie, zapobiega krwawieniu i stanom zapalnym. Masuj dziąsła dwa razy dziennie po szczotkowaniu zębów. Na początku możesz zauważyć, że twoje dziąsła bardziej krwawią, ale spowodowane jest to jedynie naciskiem jaki na nie stosujesz. Już po kilku dniach problem krwawiących dziąseł powinien całkowicie zniknąć.
5
Mleko
Mleko

Mleko jest konieczne w twojej diecie dla utrzymania zdrowych zębów i dziąseł, ponieważ zawiera wapń i proteiny oraz niezbędne witaminy. Pij co najmniej 500 ml mleka na dobę w przypadku krwawienia z dziąseł. Żucie surowych warzyw jest również zdrowym nawykiem. Jedz marchew, rzodkiewkę lub rzepę i żuć ją przez 1-2 minuty, aby wykonywać naturalny masaż dziąseł i oczyścić zęby z płytki nazębnej.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie