sól

Jak trzymać sól, aby nie zwilgotniała?
MatronacieniaMatronacienia - specjalista Tipy.pl

Sól charakteryzuje się tym, że lubi wilgotnieć. Taka sól w solniczce jest zmorą niejednej pani domu. Kiedy w solniczce tworzą się grudki sól prezentuje się nieestetycznie, trudno jej używać i zdecydowanie nie zaprasza do stołu. Jednak istnieją metody, które pomogą wam zapobiec zawilgotnieniu soli. Przekonajcie się, że istnieje prosty, szybki i tani sposób. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam uniknąć tego problemu.
1
Otwieramy solniczkę.
2
Wsypujemy kilkanaście ziarenek ryżu. Ryż wchłonie całą wilgoć z soli.
3
Zakręcamy.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

fredek
19.12.2016
Bardzo dobry,sam go stosuję od wielu lat
kasia-md
08.11.2013
Nawet jak jest duża wilgotność w pokoju czy kuchni,to ryż wsypany do solniczki nie pomoże,przerabiałam,to i nie mam jak na razie pomysłu jak się pozbyć tego uporczywego problemu z solą i jej wilgocią.
Jedzenie
10.09.2010
Może to potrwać nawet kilka dni. Jednak należy pamiętać, że im więcej ryżu tym lepiej. Ja jak mam wilgotną sól to do solniczki daję połowę soli a połowę ryżu. Wtedy szybciej idzie. Jednak jeśli chodzi o cukier to nie można do niego dosypywać luźno ryżu bo potem będzie ciężko go wydobyć. W soli co innego - sól jest drobniejsza od ryżu więc otworki w solniczce przepuszczają sól a ryż zostaje. Jak cukier jest mokry to najlepiej do pojemnika gdzie się go trzyma włożyć garść ryżu zawiniętą w gazę itp.
cukier
09.09.2010
Ile czasu może ryż wchłaniać wilgoć? Już trzy dni czekam żeby zakręcić. Tylko że ten ryż jeszcze nie wchłonął całej wilgoci.