herbatka z pokrzywy

Herbatka z pokrzywy na oczyszczenie krwi

Dd - specjalista Tipy.pl
herbatka z pokrzywy
1 z 4
Korzyści zdrowotne pokrzywy są znane od wieków. Jest rośliną, która oczyszcza krew, wypłukuje toksyny i niechciane produkty przemiany materii, stymuluje nerki do wydalania większej ilości wody.

Herbatka z pokrzywy oczyszcza cały przewód pokarmowy. Stosowana jest w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, anemii, stanów zapalnych skóry i wielu innych dolegliwości.
1
pokrzywa
Jak zbierać pokrzywy?

Zbiory pokrzywy rozpoczynają się, kiedy jej liście są już dobrze wykształcone. Najwięcej właściwości leczniczych mają młode listki. Trzeba pamiętać, że zbiory powinny zakończyć się, zanim roślina zakwitnie. Najczęściej okres zrywania ogranicza się do miesięcy wiosennych: kwietnia i maja.
Zbierając pokrzywy musisz uważać bo jeśli dotkniesz jakiejkolwiek części rośliny poparzysz się, dlatego noś rękawice i długie spodnie w trakcie zbiorów. Możesz użyć nożyczek ogrodniczych i ścinać tylko górne części rośliny.
2
gotowanie pokrzywy
Składniki:

1 szklanka liści pokrzywy
2 szklanki wody
3
herbatka z pokrzywy
Wykonanie:

Do zebranych liści dodaj wodę i podgrzewaj na małym ogniu prawie do wrzenia. (Herbatka będzie mocniejsza jeśli liście będą się dłużej moczyć, natomiast jeśli chcesz osłabić wywar wystarczy dodać więcej wody.)
Gdy woda zaczyna wrzeć zmniejsz ogień i gotuj przez kilka minut. Odcedź i herbata jest gotowa do picia. Wystarczy jedna szklanka dziennie by czerpać z niej korzyści.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Magdalena
02.06.2016
ja zaparzam po prostu w słoiku,jak herbatę i piję jak naciągnie,czasem zostawiam na noc i piję na drugi dzień ,jest wtedy bardzo ciemna-polecam jak byłam w ciąży wyleczyłam nią niedokrwistość
krystian
02.06.2016
Ale taka pokrzywa z miasta to ma pewnie w sobie dużo metali ciężkich i już nie mówiąc o zanieczyszczeniach od innych zwierząt... to ogranicza miejsca do zbierania by mieć z tego jakąś korzyść dla organizmu.