sałatka z ogórka

Prosta sałatka na obniżenie poziomu cholesterolu

Dd - specjalista Tipy.pl
sałatka z ogórka
1 z 4
Nieprawidłowy poziom cholesterolu we krwi, to często występujący problem, dotykający około 50% dorosłych ludzi. Większość z nich nie jest świadoma, że ma złe wyniki. Udowodniono, iż wysokie stężenie cholesterolu we krwi można zmniejszyć odpowiednio się odżywiając.
Ogórek i czosnek znane są ze swych właściwości leczniczych, ale kombinacja tych dwóch może być silnym sojusznikiem organizmu w walce ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu.
Połączenie czosnku i ogórka w jednej sałatce nie tylko pozwoli obniżyć poziom cholesterolu, ale również wyrówna ciśnienie krwi w organizmie.
1
jogurt i czosnek
Składniki:
1 ogórek
3 ząbki czosnku
2 szklanki jogurtu
1 łyżeczka octu jabłkowego
sól
2
ogórek
Przygotowanie:
Obierz czosnek. W drewnianej misce rozgnieć ząbki czosnku, dodaj odrobinę soli. Następnie wlej łyżeczkę octu jabłkowego i wszystko dokładnie wymieszaj.
Umyj dokładnie ogórek, obierz ze skórki i pokrój na małe kawałki, przełóż do miski. Na koniec dodaj jogurt, wymieszaj.
3
sałtka
Gotową sałatkę możesz udekorować liśćmi mięty lub kolendry.
Jedzenie takiej sałatki na pewno pomoże Ci w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (7)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

A`kuku
13.05.2016
Trafnie ktoś już wcześniej zauważył, że to jest przepis na tzatziki, ale jeśli lubicie to można dodać trochę koperku...
Waldemar
13.05.2016
W jakim celu przewidziana jest tutaj opcja "Komentarz" jeżeli publikowane jest tylko to CO PASUJE DO TEZY AUTORKI TEKSTU :):):)
Waldemar
13.05.2016
Po co się wypowiadać - jak wszystko jest cenzurowane :)
wsef
13.05.2016
Cholesterol jest potrzebny i bardzo ważny. Nie trzeba go obniżać. Jeżeli już coś obniżać, to poziom homocysteiny i głupoty.
zosia
13.05.2016
2 szklanki jogurtu i jeden ogórek - extra proporcja - to jest sałatka?
Olean
13.05.2016
Przecież to przepis na tzatziki...
JAN
13.05.2016
Proponuję piszącemu powyższy artykuł przeczytać kilka pozycji o tej tematyce, m.in. książkę Waltera Hartenbacha "Mity o cholesterolu". Hasło " pacjent wyleczony, klient na tabletki stracony " nadal aktualne?
Piszecie o diecie dla....a ten który ciężko pracuje, co ma jeść? Ciężko pracuje tj. nie śpiewa, gada, łazi tylko macha szpadlem, łopatą, nosi towary, materiały, naprawia sprzęt? No, ruszcie d.....zza biurka i zobaczcie sami i teorie piszcie. A w TV reklamy grillowania, tłustego, słodkiego żarcia i....tabletek na wszystko. Za takie artykuły, robiące " wodę z mózgu " powinna być kara, za żerowanie na zdrowiu ludzi.