plamy z plesni

Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej?

katja - specjalista Tipy.pl
plamy z plesni
1 z 4

Silikon w kabinie prysznicowej to idealne miejsce do rozwoju pleśni, ponieważ gromadzi on wilgoć i znajduje się w ciemnym i ciepłym miejscu. Wilgoć w połączeniu z kiepską cyrkulacją powietrza często skutkuje rozwojem pleśni. Pozbycie się jej nie tylko sprawi, że w łazience będzie przyjemniej pod względem estetycznym, ale również pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Podpowiadamy, jak to zrobić. 


1
środki do czyszczenia

Żeby pozbyć się pleśni z silikonu w łazience, możesz wybrać środki chemiczne (jak chlorowy wybielacz lub amoniak) albo naturalne produkty.. Usuwanie pleśni z silikonu zazwyczaj przebiega w następujący sposób.


2
sprzątnie łazienki

Po pierwsze, zmieszaj w butelce z atomizerem 2/3 szklanki amoniaku z dwoma łyżeczkami sody oczyszczonej. Spryskaj silikon i pozostaw na około godzinę. Po tym czasie zarodniki pleśni zostaną rozdzielone i będzie ją łatwo usunąć. Teraz musisz usunąć resztki pleśni, które zostały na silikonie. Najlepiej będzie użyć szczoteczki do zębów i starego ręcznika. Wyszoruj silikon szczoteczką i dokładnie spłucz całość gorącą wodą. Na koniec powycieraj do sucha starym ręcznikiem.


3
czyszczenie pleśni

Żeby zapobiec nawracaniu pleśni, trzeba zadbać o niekorzystne dla jej rozwoju środowisko. Wystarczą proste czynności: osuszanie prysznica po skorzystaniu z niego, spryskiwanie kabiny i brodzika octem przynajmniej raz w tygodniu, stosowanie systemów zapewniających odpowiedni obieg powietrza w łazience i zapobiegających wilgoci.


Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (8)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Niki
17.06.2019
U mnie działa zwykły detergent. Polewam nim silikon i zostawiam na około godzinę, a następnie obficie spłukuje wodą jednocześnie przecierajac te miejsca zwykłą gąbką do naczyń aby dokładnie pozbyć się nadmiaru
Andrzej
16.10.2018
Witam stary silikon bardzo prosto usuniesz nożem do tapet. Należy odtłuścić, nałożyć nowy silikon i po temacie, pozdr.

olaf
02.11.2017
Tu nie chodzi o pleśń na silikonie ale ta pleśń włazi pod silikon i w żaden sposób nie da się tego usunąć żeby nie wiem co pryskać na niego. trzeba po prostu go zerwać i nałożyć nowy od początku .. Tylko jak to zerwać ? to jest bardzo ciężko zrobić.
ologa
25.09.2017
bzdury trzeba stosowac odpowiedni silikon
popek
24.09.2017
Pleśnie lubią kwaśne środowisko (jak każde grzyby). Silikony popularne bazują na octanach (środowisko kwaśne). Aby temu zapobiec trzeba zastosować silikon neutralny (bez octanów) dostępny w każdym markecie, tylko poczytać instrukcję.
Hana
20.09.2017
Gdzie mozna kupic amoniak
Pablo
13.06.2016
Proszę napisać o jakim amoniaku tu jest napisane, jakaś nazwa, konkretnie?
Dziękuję
ollo
13.06.2016
A nie lepiej po prostu zerwać stary syf i silikonować od nowa?!