komary

4 rośliny odstraszające komary

katja - specjalista Tipy.pl
komary
1 z 5
Kochamy ciepłe letnie wieczory, ale przyjemność z cieszenia się nimi w pełni zawsze psuje nam jedno – komary. I choć staramy się używać sprayów na skórę, lamp i świec odstraszających, te uparte owady i tak zawsze znajdą sposób, by uprzykrzyć nam życie. Na szczęście istnieje jeszcze jedna rzecz, która może sprawić, że komary w ogóle nie będą zainteresowane odwiedzaniem naszego domostwa. Są to rośliny, które możemy posadzić w ogrodzie lub na balkonie, by odstraszyć komary na dobre. Jakie to rośliny? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
1
nagietek
Nagietek
Te piękne, żółto-pomarańczowe kwiaty możesz sadzić w doniczkach lub w ziemi. Nie tylko odstraszają komary, ale również inne szkodniki. Gdy posadzisz je w pobliżu warzyw, żadne owady im nie zagrożą.
2
trawa cytrynowa
Trawa cytrynowa
Wspaniale wygląda posadzona za mniejszymi roślinami, ale doskonale sprawdzi się również w pomieszczeniach. Wystarczy posiać odrobinę trawy cytrynowej w małej doniczce i trzymać na parapecie lub w pobliżu łóżka. Komary nie lubią zapachu tej rośliny, dlatego będą się od nas trzymać z daleka.
3
geranium
Geranium
Ta roślina to stały element niemal każdego ogrodu. Kwitnie przez całe lato, ozdabiając otoczenie wspaniałymi kolorami. Prócz walorów dekoracyjnych, skutecznie odstrasza komary.
4
lawenda
Lawenda
Pięknie pachnie, wspaniale wygląda i w naturalny sposób odstrasza komary. Możemy ją również wykorzystać w celach dekoracyjnych, kosmetycznych oraz leczniczych. To zdecydowanie najbardziej uniwersalna ze wszystkich wymienionych tutaj roślin.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

oooo
27.06.2016
za malo tresci na jednej stronie, jawne robienie ludzi w bambuko