muchy

Jak zrobić preparat odstraszający muchy?

katja - specjalista Tipy.pl
muchy
1 z 4
Nie musisz ryzykować zdrowiem, żeby odstraszyć muchy. Wystarczy, że zastosujesz odpowiednią kombinację olejków eterycznych, żeby przygotować preparat, który odstraszy owady z twojego domu, ganku i ogrodu. Preparat ten jest całkowicie bezpieczny, możesz go zatem stosować również na skórę. Dzięki temu muchy, komary, kleszcze i inne owady będą się od ciebie trzymać z daleka.
1
mieszanka
Potrzeba:
1/2 szklanki oczaru wirginijskiego (roztwór na bazie alkoholu), 1/2 szklanki octu winnego, 30-50 kropel wybranych olejków eterycznych (dowolna kombinacja spośród olejków citronella, goździkowego, z trawy cytrynowej, rozmarynowego, eukaliptusowego, cedrowego, lawendowego lub miętowego)
2
spray na muchy
Wszystkie składniki wlej do czystej butelki z atomizerem i dobrze wymieszaj. Spryskaj roztworem dłonie, nogi, ramiona i pozostaw do wchłonięcia. Możesz stosować spray również na ubrania, parapety, ramy drzwi i okien – oraz wszystkie miejsca, przez które muchy mogą wlecieć do twojego domu.
Nie spryskuj preparatem zwierząt (olejek herbaciany jest bardzo szkodliwy dla kotów). Zanim użyjesz preparatu na skórze dzieci, sprawdź czy nie mają alergii na któryś z zastosowanych olejków eterycznych.
3
olejek na muchy
Możesz również przygotować olejek do nacierania, który odstraszy muchy i inne owady. Wystarczy, że rozcieńczysz 12 kropel wybranego olejku eterycznego w 30 ml olejku bazowego (np. oliwy z oliwek, olejku migdałowego). Nakładaj na nadgarstki i kark lub wmasuj we wszystkie odsłonięte partie skóry.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

GABI621
12.07.2016
co to jest oczar wirginijski ??? pierwsze słyszę o takim "preparacie" !
GABI621
12.07.2016
Poszperałam w necie i znalazłam ten oczar !
Krople Oczaru Wirginijskiego 30ml

Krople Oczaru Wirginijskiego 30ml
63,60 zł
- Biovea PL
+ 12,95 zł za wysyłkę
Cena zwala z nóg ! Chyba jednak packa na muchy tańsza.