uderzenia gorąco

4 domowe sposoby na uderzenia gorąca

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
uderzenia gorąco
1 z 5
Uderzenia gorąca to częsta przypadłość u kobiet przechodzących menopauzę. Czas w którym kobiety przestają miesiączkować i zachodzą zmiany hormonalne. Uderzenia gorąca to często nagłe i intensywne uczucie ciepła na twarzy i w górnych partiach ciała. Towarzyszą im przyspieszony rytm serca, nadmierne pocenie się, nudności, bóle i zawroty głowy oraz wrażenie duszenia się. Przyczyną tego stanu jest obniżona ilość estrogenu. Uderzenia mogą być nieprzyjemne, irytujące i rozpraszają w pracy. Powodują nagłe nadmierna pocenie się i trudno właściwie spać w nocy. Jeśli masz problemy z normalnym funkcjonowaniem zgłoś się do lekarza. Dodatkowo możesz stosować domowe sposoby na uderzenia gorąca. W artykule znajdziesz parę produktów, które powinnaś włączyć do codziennej diety.
1
ocet jabłkowy uderzenia gorąca
Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest bardzo pomocny w zwalczaniu uderzeń gorąca. Nierafinowany ocet jabłkowy reguluje ilość wydalanych toksyn z organizmu, podczas intensywnych uderzeń gorąca i nocnych potów.
Rozcieńcz 1-2 łyżki organicznego octu jabłkowego w szklance wody, soku warzywnego lub owocowego. Pij go 1-2 razy dziennie, aż symptomy ustąpią.
2
siemię lniane menopauza
Siemię lniane

Bogate w fitoestrogeny, a zwłaszcza lignany, siemię jest dobrym domowym środkiem na uderzenia gorąca. W roku 2007 w klinice Mayo przeprowadzono badania na grupie kobiet mających uderzenia gorąca. Grupa 29 kobiet miała za zadanie przez okres 6 tygodni jeść 40g pokruszonego siemienia lnianego. Na koniec badania okazało się, że liczba uderzeń gorąca zmniejszyła się oraz ich intensywność zmniejszyła się o 57%. Dodatkowo siemię lniane poprawia nastrój, zmniejsza ból stawów i mięśni.
Dodaj do swojej diety 40 gram zmielonego siemienia lnianego do diety. Dosyp do owsianki, jogurtu, zupy lub koktajlu owocowego.
3
szałwia uderzenia gorąca
Szałwia

Od dawien dawna na uderzenia gorąca stosowano szałwię. Herbata z szałwii pomaga w dużym stopniu zmniejszyć objawy uderzeń gorąca. Szałwia zawiera flawonoidy, olejki eteryczne i garbniki wspierające ogólny stan zdrowia.
Łyżeczkę świeżej lub suszonej szałwii wsyp do szklanki ciepłej wody. Pozostaw na 5 minut do zaparzenia się, a następnie przecedź napar. Dodaj cytrynę i miód do smaku. Pij herbatę 2-3 razy na dzień.
4
koniczyna uderzenia gorąca
Czerwona koniczyna

Koniczyna to bardzo efektywny ziołowy sposób na uderzenia gorąca związane z menopauzą. Zioło to zawiera izoflawony roślinne, które mają właściwości podobne do estrogenów i dzięki temu łagodzą uderzenia gorąca.
Do szklanki ciepłej wody dodaj 1-2 łyżeczki suszonej koniczyny. Przykryj szklankę i zostaw do zaparzenia na 30 minut. Przecedź napar i pij trzy szklanki naparu dziennie. Jednak czerwona koniczyna może mieć wpływ na działanie innych leków. Zapytaj się lekarza przy najbliższej wizycie, czy możesz ją stosować.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie