sposób na owsiki

Domowe sposoby na pozbycie się owsików

dominika_d - specjalista Tipy.pl
sposób na owsiki
1 z 4
Owsica to infekcja często spotykana u dzieci między 5 a 10 rokiem życia. Wywołują ją owsiki ludzkie, białe robaki osiągające rozmiar ok. 1 cm, które dostają się do organizmu przez połknięcie lub wdychanie jaj. Z jamy ustnej pasożyt dostaje się do jelita grubego, gdzie żywi się treścią pokarmową. Najczęstsze objawy owsicy to swędzenie i wysypka w okolicy odbytu, bóle brzucha, nudności, zaburzenia snu spowodowane swędzeniem.
Istnieją pewne domowe sposoby, by pozbyć się nieproszonego gościa z naszego organizmu. Oto produkty, które warto wypróbować:
1
mleko kokosowe
Kokos
Kokos skutecznie zwalcza owsiki, a do tego z pewnością posmakuje dziecku. Rano wystarczy podać łyżkę świeżego mleka kokosowego, a po 3 godzinach łyżeczkę oleju rycynowego. Kurację kontynuować aż do całkowitego pozbycia się owsików.

Ekstrakt z pestek grejpfruta
Można go uzyskać w domu, krusząc pestki świeżego grejpfruta w blenderze. Grejpfrut pomaga w utrzymaniu zdrowego stanu jelit. Ekstrakt można też kupić w sklepie ze zdrową żywnością.
2
piołun na owsiki
Piołun
Piołun to jeden z najlepszych naturalnych sposobów na pozbycie się owsika ludzkiego. Zawiera substancje aktywne, które osłabiają błony komórkowe pasożytów, co prowadzi do ich uśmiercania. Kuracja piołunem jest bardzo prosta, wystarczy pić herbatę z liści rośliny co 3 godziny.

Czosnek
Surowy czosnek to bardzo skuteczna broń przeciwko owsikom. Zgnieciony ząbek czosnku wystarczy dodać to jedzenia. Można też przygotować pastę z kilku ząbków czosnku i smarować nią okolice odbytu. Zwalczy to robaki i złagodzi swędzenie.
3
marchewka na owsiki
Marchewka
Surowa marchewka to skuteczny środek na odrobaczanie. Można ją jeść surową lub przygotować świeży sok z marchewki z odrobiną miodu.

Kora wierzby białej
Jest bogata w kwas salicylowy, który posiada właściwości umożliwiające walkę z owsikami. Można wykorzystać ekstrakt z kory wierzby białej.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

grypa żołądkowa
refluks żołądka
ból brzucha

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

olga
25.04.2018
Coś słyszałam, że można jakoś domowymi sposobami owsików się pozbyć, ale jak synek się zaraził, to już nawet nie szukałam, tylko posłuchałam lekarza i kupiłam w aptece odpowiedni preparat. Owsiki zniknęły bezpowrotnie
norma
23.04.2018
Nie znam żadnych domowych sposobów na owsiki i nie wiem, czy w ogóle coś takiego byłoby skuteczne. Jak moje dziecko przyniosło z przedszkola owsiki, to w aptece kupiłam preparat, który jest bez recepty. Szybko dzięki temu pozbyłam się pasożytów.
Marcin
08.12.2017
Od pewnego czasu w aptekach dostępny bez recepty jest jeden ze skuteczniejszych leków przeciwko owsicy