podrażnienie skóry

4 domowe sposoby na podrażnioną skórę po goleniu

pitulinka - specjalista Tipy.pl
podrażnienie skóry
1 z 5
Podczas golenia w szybki sposób chcemy pozbyć się jak najwięcej włosów. Niestety są tego konsekwencje, podrażnienia. Podrażnienie na skórze może przerodzić się w czerwoną wysypkę, może swędzieć i spuchnąć. Przyczyną podrażnień jest najczęściej tania i tępa maszynka, używanie twardego mydła lub golenie na sucho. Takie podrażnienie skóry może powodować duży dyskomfort. Na szczęście podrażnień można się pozbyć w szybki i naturalny sposób. W kolejnych częściach artykułu znajdziesz parę sposobów na złagodzenie podrażnienia.
1
czarna herbata podrażnienie skóry
Czarna herbata

Torebka czarnej herbaty również pomoże złagodzić zaczerwienie skóry. Kwas taninowy zawarty w herbacie zmniejszy zaczerwienienie i zapalenia skóry.
Torebkę herbaty zaparz w ciepłej wodzie. Zostaw torebkę do ostygnięcia lub włóż ja do lodówki na 5-10 minut. Potrzyj podrażnioną skórę chłodną torebką herbaty przez 2-3 minuty. Powtarzaj tę metodę kilka razy dziennie.
2
aspiryna na podrażnioną skórę
Aspiryna

Aspiryna to kolejny łatwy i prosty sposób do złagodzenia podrażnień. Przeciwzapalne własności aspiryny pomogą zmniejszyć zaczerwienienie i zapalenie.
Dwie tabletki aspiryny rozpuść w łyżeczce ciepłej wody. Odczekaj chwilę, aż aspiryna rozpuści się całkowicie i utworzy pastę. Rozetrzyj pastę na podrażnionej i zaczerwienionej skórze. Zostaw pastę na skórze prze 10 minut i zmyj ciepłą wodą. Osoby z bardzo wrażliwą skórą nie powinny stosować tej metody.
3
ocet jabłkowy podrażnienie skóry
Ocet jabłkowy

Podrażnienia spowodowane przez maszynkę do golenia mogą być szybko złagodzone octem jabłkowym. Ocet posiada właściwości przeciwzapalne, zmniejszy podrażnienie i odczucie swędzenia. Dodatkowo ocet zapobiega infekcjom.
Zamocz wacik kosmetyczny w occie jabłkowym i przemyj zaczerwienioną i podrażnioną skórę. Pozostaw do wyschnięcia, a następnie zmyj wodą. Przemywaj skórę 2-3 razy dziennie, aż podrażnienie ustąpi. Dla osób z wrażliwą skórą radzimy rozcieńczyć ocet w wodzie przed nałożeniem na skórę.
4
płatki owsiane na podrażnioną skórę
Płatki owsiane

Łagodzące i przeciwzapalne właściwości płatków owsianych zapobiegną zapaleniu i podrażnieniu skóry.
Połącz ze sobą równe części zmielonych płatków owsianych i jogurtu naturalnego. Możesz dodać też odrobinę miodu. Nałóż mieszankę na zainfekowanej skórze. Zostaw pastę na 30 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Kurację stosuj 1-2 razy na dziennie przez trzy dni.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie