Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Psychiczne > Zaburzenia Lękowe > Jak leczyć nerwicę wegetatywną?

Jak leczyć nerwicę wegetatywną?

Stopień trudności: trudne
, specjalista Tipy.pl
 2.9/5 (369 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 8 
Nerwica wegetatywna to choroba układu nerwowego. Nieraz zauważamy, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego, ale nie wiemy co może być tego przyczyną. Najczęściej są to zaburzenia na tle nerwowym. Życie w stresie i ciągłym biegu tylko przyczynia się do powstawania nerwicy i nasila jej przebieg. Jeśli chcesz walczyć z nerwicą wegetatywną i prawidłowo ją zdiagnozować, przeczytaj poniższe wskazówki.
1
nerwica wegetatywna leczenie - krok 1
Nerwica wegetatywna to choroba, w wyniku której następują zaburzenia funkcji narządów oraz całych układów. Powstaje ona na tle nerwowym. Występuje wówczas, gdy zaburzenia wegetatywne dominują w całym obrazie choroby. Zaobserwować można zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego, krążenia, oddechowego i moczowego.
2
nerwica wegetatywna leczenie - krok 2
Ten typ nerwicy charakteryzuje się zmiennością i różnorodnością objawów. Główne objawy nerwicy wegetatywnej to: nadmierne pocenie się, kołatanie serca, ból brzucha, drżenie rąk, ciągłe czerwienienie się pod wpływem stresu, duszności, zawroty głowy, drętwienie palców lub nawet całych kończyn, nudności oraz biegunka. W niektórych przypadkach może wystąpić omdlenie lub nawet dłuższa utrata przytomności.
3
nerwica wegetatywna leczenie - krok 3
Osoby chore na nerwicę wegetatywną odczuwają ciągły lęk i niepokój, są drażliwe i wybuchowe. Są to osoby skupiające się tylko na sobie, mające częste wahania nastroju. Niektórzy mogą również przejawiać nieuzasadnione fobie.
4
nerwica wegetatywna leczenie - krok 4
Leczenie nerwicy rozpocznij od wizyty u psychologa. Lekarz ustali stopień zaawansowania choroby i podejmie odpowiednie kroki.
5
nerwica wegetatywna leczenie - krok 5
Przestrzegaj przyjmowania leków, które przepisze ci lekarz. Mają one na celu uspokojenie organizmu i uwolnienie cię od stresu. Wypróbuj również zioła o działaniu uspokajającym (zobacz tutaj). Jeżeli przyjmujesz inne leki, skonsultuj to najpierw z lekarzem.
6
nerwica wegetatywna leczenie - krok 6
Udaj się na psychoterapię. Regularne spotkania pomogą ci pokonać chorobę. Może to potrwać nieco dłużej, ale w żadnym wypadku nie należy się zniechęcać. Po zakończeniu terapii poczujesz się jak nowo narodzony. Przekonasz się, że życie jest piękne.
7
nerwica wegetatywna leczenie - krok 7
Unikaj stresowych sytuacji. Staraj się panować nad emocjami. W wolnych chwilach spotykaj się z przyjaciółmi i staraj się ciekawie zorganizować swój czas. Nie myśl stale o pracy i sytuacjach, które wyprowadziły cię z równowagi. Pamiętaj o najważniejszym - zachowuj spokój w każdej sytuacji.
Przeczytaj teraz: Jak leczyć nerwicę?
 2.9/5 (369 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (27)

Nie będzie widoczny na stronie
 
milk - 2014-12-29
Mój sposób to wykopanie na zbity pysk elit "rządzących" od '89 roku Vatykańczyków ze szkół i jak ręką odjął . Fajnie sobie czasem pomarzyć w innym wypadku trzeba emigrować by się nie udusić w tym chorym państwie .
WWW.VEGE.BO.PL - 2014-12-29
a wegetarianizm=zdrowie szczęście bez chorób! dobro/zło wraca do sprawcy dając zdrowie szczęście lub ból/choroby z mięsem przejmujesz stres zabijanych zwierząt stąd posty religijne by się leczyć uspokoić wyciszyć. Człowiek modli się o łaskę, sam niechętnie jednak obdarza nią innych. Dlaczego więc oczekuje jej od Boga? To niesprawiedliwe liczyć na coś, czego samemu nie chcesz dać. To nielogiczne.- Isaac Bashevis Singer - filozof praw zwierząt, etyk i wegetarianin
a62 - 2014-12-29
Mnie pomaga Xanax SR 1mg jedna tabletka rano i wszystko gra. Wcześniej było tragicznie.
adam - 2014-12-29
Widzę tutaj pewną nieścisłość: otóż psycholog nie jest lekarzem, a więc nie przepisze żadnych leków.

Pozdrowienia dla nerwusków :)
Piotr - 2014-12-29
Do Pawła: za te 250.000 zł trzeba było pojechać w podróż dookoła świata. Dzisiaj byłbyś innym facetem!
kaki - 2014-12-29
To nie nerwica to zakwaszenie organizmu, grzyby i pasożyty w naszym organizmie wystarczy zmienić dietę odstawić cukier, mąkę białą i mleko, dołożyć wodę. Zbadaj żywą kroplę krwi w której wszystko widać. Już to przerabiałam lekarze nie mogli mnie zdiagnozować a dolegało mi wszystko a wyniki badań w normach
ktos - 2014-12-29
"Znaczy się, że mnie dopadła taka nerwica. Może nie mam dokładnie
wszystkich wymienionych tutaj objawów ale większość potwierdza się.
Mam rozwalony żołądek, często w nocy budzi mnie wysokie ciśnienie
(200/130), troszkę pospaceruję po pokoju, odbije mi się i ciśnienie
spada samo. Tak samo jest jak siedzę w samochodzie, lub w podobnej pozycji
wymuszonej, ucisk na żołądek powoduje skok ciśnienia do 190/130.
Oczywiście biorę leki na nadciśnienie." Prawdopodobnie ucisk na
koniuszek serca w wyniku przepełnienia jelita grubego.
@ - 2014-12-29
Otóż to, jak ktoś tutaj napisał, to jest tylko leczenie objawów, a nie przyczyny. Trzeba leczyć grzybicę, którą większość ludzi ma po złym jedzeniu, antybiotykach, hormonach i sterydach oraz życiu w przewlekłym stresie oraz wprowadzić na stałe zmiany w diecie, a nie łykac belergot ani pić Muszyniankę, która zakwasza organizm jeszcze bardziej. Trzeba pić wody zasadowe.
@ - 2014-12-29
Co za kompletne bzdury. Te przytoczone w artykule objawy to są TYPOWE objawy infekcji grzybiczych w organiźmie oraz zakwaszenia organizmu. To bardzo groźna choroba, której nie można lekceważyć, tak jak to robią lekarze. Wielu ludzi na nią umarło. U osób z nowotworami jest bardzo częsta.
fwewe - 2014-12-29
Pierdzielenie o szopenie. Psychoterapia jest skuteczna dokładnie w 0%! "Leki" mają mnóstwo skutków ubocznych łącznie z ryzykiem samobójstwa. Jeśli ktoś się chcę naprawdę wyleczyć (sam miałem mocną nerwicę, więc wiem jak to się robi) to czas na zmianę diety (duuuuużo owoców i warzyw), więcej ruchu, unikanie nerwowych sytuacji (nerwy też grają tu rolę, ale tylko wzmacniają objawy, pod żadnym pozorem nie są one przyczyną!), więcej kontaktów z ludźmi (tych pozytywnych). Najczęściej nerwicę powodują niedobory pokarmowe (omega 3, magnez, potas, wapń, jod, witaminy z grupy B, witamina D, cynk, itd.) i uzupełnienie ich cofa "chorobę", bo bez niektórych składników mineralnych i witamin organizm zaczyna po prostu świrować i rozregulowuje się cały układ nerwowy. Po uzupełnieniu nie mam już żadnej nerwicy.
nerwica - 2014-12-29
Jedynym sposobem (a bawiłem się w to 7 długich lat przesiedzianych ze strachu wyłącznie w mojej oazie - tj. w domu) jest uwierzyć że to co ci dolega to naprawdę "tylko" nerwica a nie rak , zawał itd itp etc skonczyc sie nakrecac. Zainteresowani wiedza o co chodzi.
A artykuł szkoda pisać co to za bzdety.
Jarek Prz - 2014-12-29
Trzeba mieć mocno natrzepane, by doradzać psychoterapię ludziom czytającym Onet - to przede wszystkim uboższa warstwa, a chyba nie macie pojęcia ile kosztuje wizyta.
Maja - 2014-12-29
Takie objawy są w chorobie na tle mleka i nabiału = alergia i nietolerancja pokarmowa. Wystarczy całkowita dieta bez mleka i nabiału - gotujemy w domu żeby nie jeść alergenu...
iva - 2014-12-29
Leczę nerwicę wegetatywną i nie tylko od dzieciństwa z przerwami. Życie z nią to koszmar. Teraz mam dziecko które każdego dnia obserwuje moje cierpienie. Kiedy umiera bliska nam osoba ja cierpię bardziej niż jej najbliższa rodzina, kiedy w pracy następują złe rzeczy ja krzyczę najgłośniej, że jest mi z tym źle. Obrywam za wszystkich. Codziennie w domu przeżywam duszności, pocenie i drgawki nerwów które zostały pewnie już dawno uszkodzone. Zapyta się ktoś: trzeba było się leczyć...otóż leczyłam się, zmieniano mi leki 3 razy (dodam ze zanim zaczną działać musi minąć jakiś czas ok 2 miesięcy) i jakie rezultaty? Dwa złamane małe palce u nogi, totalny olew uczuciowy, znieczulica i brak łez przez ponad pół roku a kiedy spadło mi dziecko ze schodów olałam to - tak działały na mnie środki na nerwice. NIe poczułam jak drzwi łamały mi palce u stopy. Później ustaliłam że w skutkach ubocznych jest napisane że totalna znieczulica ale lekarz w to nie chciał wierzyć, jedyną deską ratunku są wyłacznie terapie na bazie p. Wegener, Sekret, Osho, polecam. Studiowanie ich w samotności (oczywiście nie w pierwszym stadium choroby kiedy nie można nawet siedzieć, jeść itd) daje rezultaty. Moja nerwica jest zaawansowana, paskudna i już myślę nie do wyleczenia całkowitego, ale dzieki literaturze wiem jak znia postępować, wiem jakie błędy popełnią nasi lekarze....a co najważniejsze oni nigdy NIGDY nie będą wiedzieć i nie dowiedzą się JAK MY SIĘ czujemy i co czujemy....tylko lekarz który sam przeszedł taka drogę może nam pomóc
razor - 2014-12-29
Świetny poradnik: idż do lekarza, jedz tabletki. Straciłem 5 minut życia. dzięki
poli - 2014-12-29
ODPOWIADAM NA WSZYSTKIE PYTANIA:WYLECZYĆ GŁOWĘ!
dana - 2014-12-29
tak..wyreczajmy lekarzy bo oni zajeci sa gromadzeniem kasy i nic pozatym
radybyłegonerwicowca - 2014-12-29
Żadna woda zwłaszcza w nadmiarze. Pijcie tyle wody co normalnie ew. ciutkę więcej !
Polecam citabax w konsultacji z lekarzem (max 60 mg dziennie, zaczynamy od. 10 mg). Efekty uboczne zapewne na początku będą ale to tylko odczucia bo nerwica tak się "broni" ;)
Sprawa druga bardzo ważna - nie czytać żadnych forów w necie pełnych osób, którym leczenie nie wychodzi bo nie wiedzą jak się za to zabrać albo mają jeszcze inne problemy zdrowotne. To tylko dołuje zamiast pomagać - sprawdzone ;)
Po trzecie - przestać w końcu do cholery skupiać się na sobie i na chorobie, na odczuciach w organizmie. To co czujesz to nie umieranie ani atak serca tylko normalne objawy nerwicy, które po jakimś czasie przejdą - nie wpadaj w panikę, pracuj nad tym przy każdym ataku objawów, nie łap powietrza jak ryba nawet jeśli brak ci tchu, możesz troszkę głębiej oddychać ale bez paniki :D
Musisz nauczyć organizm nie panikowania w takich sytuacjach - trudne ale możliwe.
Po prostu wszelkie dolegliwości traktuj jako coś normalnego a nie zagrożenie ;)
Twój strach to pożywka dla nerwicy.
Ponadto -sprawdź alergie i czy nie masz w domu gdzieś pleśni na ścianach itp. bo to może dawać objawy podobne do nerwicy i ją nasilać.
Bądź cierpliwy - na nerwicę pracuje się latami więc nie wyleczysz jej w parę dni czy nawet miesięcy ale pół roku z lekiem powinno dać bardzo duży postęp a nawet całkowity zanik objawów (u niektórych szybciej u innych wolniej).
Zmień coś w życiu - unikaj w miarę możliwości sytuacji, które wywołują u ciebie silny stres. Bierzcie magnez - nie wyleczy sam ale wspomaga byle nie taki z marketu gdzie są bardzo małe dawki - ja polecam magnez pod postacią cytrynianu magnezu - nie jest tani ale dobrze przyswajalny. Zęby zdecydowanie warto wyleczyć jak tu ktoś pisał ! Czosnek też samo zdrowie ale nie za dużo na raz - tak ze 2 duże ząbki bo może trochę obniżać ciśnienie. No i nasz polski a nie biały - chiński ;)
No i najważniejsze - z nerwicy można się wyleczyć, a na pewno z objawów.
Ja byłem w bardzo ciężkiej nerwicy - przez wiele lat a pół roku wszelkie możliwe objawy, żyłem prawie jak roślinka ... i co, wyleczyłem się :) Zioła nie pomogły, tutaj niestety tylko ten lek mi pomógł - citabax - no i praca nad sobą żeby nie wczuwać się w te objawy, i cierpliwość. Gdy się czasem bardzo zdenerwuję to objawy jakieś wracają ale na krótko, max 2 dni i wszystko wraca do normy. Polecam ten lek (albo inny podobny w konsultacji z lekarzem) i wytrwanie w jego braniu mimo skutków ubocznych, które nie są przyjemne ale też nie groźne. To bardzo ważne a większość ludzi niestety nie przechodzi tego etapu, mi się udało dzięki wsparciu lekarza, z którym miałem ciągły kontakt telefoniczny i dzwoniłem pytając się co się dzieje a on mi wszystko tłumaczył. Dzięki Panie doktorze ;)
King Henry Happy - 2014-12-29
Większej bzdury nie czytałem. " Chory jest skupiony na sobie " ? Od kiedy?
nikitajg - 2014-12-29
Bzdety, frazesy....Nie denerwuj się, łatwo powiedzieć.Mi skacze ciśnienie samo, bez powodu 210/130 i tym się denerwuję, nie odwrotnie. Brałam 8 miesięcy Paroxinor, w ciagu tego czasu tylko kilka razy miałam "napad", na początku kuracji. Później się uspokoiło, ale coś kosztem czegoś. ZERO libido i wrażenie nieobecności ciągle. Odstawiłam leki w połowie września i wczoraj znów miałam atak. Nie wiem już jak sobie z tym radzić. Zaczęło się od wysokiego pulsu i drętwienia rąk, później ciśnienie, wc, wyostrzone i natężone kolory, szybki oddech i już po spaniu było...Znacie jakiś BEZPIECZNY lek uspokajający, który nie otępia i działa szybko? Bo melisa na mnie nie działa, a w terapię nie wierzę
tomma - 2014-12-29
Masz duszności, zawroty głowy, pocisz się? Idź do przyjaciela i się razem napijcie, zdrowie gwarantowane. I nie czytaj bzdur na popularnych portalach, a co ważniejsze nie chodź do lekarzy, którzy żyją z naiwności pacjentów, którzy potem dadzą z sobą zrobić wszystko.
matijen - 2013-10-24
Oto mój sposób - woda "Jan", można kupić w kartonach 5L w markecie Carefour. Wizyta u dentysty, usunięcie ósemek oraz leczenie pozostałych zepsutych zębów. Można poprosić o antybiotyk Dalacin C ponieważ bakterie gnilne z zębów potrafią zakazić cały organizm. Jedzcie czosnek, śliwki, sok z marchewki. Absolutnie musicie odstawić kawę i alkohol. Pijcie miętę, wogóle zastąpcie herbaty miętą - automatycznie odstawicie cukier bo mięty nie trzeba słodzić. Chodźcie na basen i saunę, spacery po lesie. Wiem, że ciężko jest wyjść wogóle z domu tym bardziej, że idze zima a zimą objawy się nasilają. Więc w okresie zimowym dobrze jest mieć jakąś lampkę i często przesiadywać w jej obecności. Jeśli nie będziecie mogli wstać z łóźka i objawy będą silne można mieć przy sobie belargot, najlepiej od razu dwie tabletki.
nerwusek - 2013-04-29
DUZO DUZO wody MUSZYNIANKI. Ja pije do 3 ,4 litrow tej wody dzienie . jak po wypiciu lyku dwoch nie czujesz poprawy wypij wiecej a bedzie lepiej. Trzeba pic codzienie a bedzie lepiej. Jesli poczujesz ze znowu cie lapie wypij znowu itd itd. Woda jest naprawde super. Masz nerwice sproboj a bedzie lepiej. JA NIE REKLAMA tylko taki jak ty czyli znerwicowany bez powodow. ALE WODA JEST OK. MUSZYNIANKA A NIE NP.MUSZYNA. Trzymka
paweł - 2013-04-22
Metody leczenia które nic nie dadzą. Od 15 lat daje się nabierać, na niby lekarzy wydałem już ok. 250 000 tyś zł i nic. Leki jak dobrze dobrane to na jakiś czas pomogą ukoić nerwy, jak przestaniesz brać to na 99,99% to wraca a skutki uboczne po trzech latach brania -katastrofa. Psychoterapia pomaga uporządkować sprawy i daje możliwość wygadania się, jest pomocna ale wyleczyć może tylko (moim zdaniem) te lekkie przypadki. Poza tym jest oczywiście droga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 100,150 zł za godz. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co mogę powiedzieć po 15 stu latach leczenia i wypróbowaniu wszystkiego, no cóż pozostaje mi chyba do końca życia być po prostu wariatem któremu trzęsą się ręce, serce wali jak oszalałe, cierpienie psychiczne nie pozwala cieszyć się życiem itd.i hwd:) AAAAAAAAAAAA wiecie co na pewno pomaga, ćwiczenia fizyczne, medytacja, dieta i rozwiązywanie problemów na piśmie!!! gdyby nie to .............. pozdrawiam
efi5 - 2013-04-20
Aby zmniejszyć skutki nerwicy wegetatywnej dobrzej jest zastosować technikę behawioralną.Być może nie usunie natychmiast nerwicy , ale pozwoli zmniejszyć jej uciążliwe skutki.Dobrze zrobi także zmiana nawyków tak żywieniowych jak i zachowania.Polecam spacery, rysowanie, malowanie, taniec i terapię w obecności psychologa-nie ma się czego wstydzić, bo to jest rodzaj pomocy dla osoby chorej czyli niesienie ulgi.
Lekarze - 2011-02-07
To jest typowy przyklad metody nowoczesnego (prymitywnego) leczenia. Lekarzelecza Cie od nadcisnienia i NIE WYLECZA! Poniewaz nie lecza Cie od nerwicy.
To jest przyklad POWSZECHNEGO leczenia OBJAWOWEGO a NIE PRZYCZYNOWEGO.
maciekb - 2010-03-23
Znaczy się, że mnie dopadła taka nerwica. Może nie mam dokładnie wszystkich wymienionych tutaj objawów ale większość potwierdza się. Mam rozwalony żołądek, często w nocy budzi mnie wysokie ciśnienie (200/130), troszkę pospaceruję po pokoju, odbije mi się i ciśnienie spada samo. Tak samo jest jak siedzę w samochodzie, lub w podobnej pozycji wymuszonej, ucisk na żołądek powoduje skok ciśnienia do 190/130. Oczywiście biorę leki na nadciśnienie.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Większość osób cierpiących na nerwicę natręctw (zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, zespół anankastyczny, ZOK) ma zarówno...
Jak rozpoznać nerwicę natręctw?
Większość osób cierpiących na nerwicę natręctw...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.