podłoga drewniana

3 proste sposoby pielęgnacji drewnianej podłogi

MatrioSzka - specjalista Tipy.pl
podłoga drewniana
1 z 4
Jak dbać o drewniana podłogę, by na długo pozostała piękna i lśniąca? To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele osób. Wiele z tych osób również obawia się, iż stosując środki przeznaczone do ich pielęgnacji mogą szkodzić drewnu. Dlatego szukają rozwiązań naturalnych i ekologicznych. Oto trzy wskazówki jak dbać naturalnie o podłogę drewnianą.
1
pielęgnacja podłogi drewnianej
Zdejmij buty
Chodząc w butach po drewnianej podłodze, zostawiasz za sobą brud i piach. To one mogą zrujnować twoją piękną podłogę. Przed i za progiem drzwi wejściowych rozłóż wycieraczki, które ograniczą ilość wnoszonego do domu brudu. W śnieżne i deszczowe dni w korytarzu przygotuj miejsce, w którym będzie można zdjąć buty. Pod buty podłóż plastikową tackę lub rynienkę, zapobiegająca zamoczeniu lub kontaktowi drewna z solą.
2
podłogi drewniane pielęgnacja
Odkurzaj przed zmyciem podłogi
Przed myciem podłogi, dobrze odkurz podłogi. Upewnij się, że cały brud, kurz i sierść domowych zwierzaków została usunięta. Wcieranie brudu w drewnianą podłogę to nie jest dobry pomysł. Zbierz kurz za pomocą odkurzacza lub mopa z mikrofibry.

Mycie podłóg drewnianych
Dla okazyjnego, głębokiego mycia podłóg skuteczny jest ocet. Na 4 litry wody należy dolać jedną szklankę octu. Zamocz czysty mop w wodzie z octem. Mocno wykręć mop, aby był wilgotny, nie mokry. Ścieraj podłogę wzdłuż ułożenia desek podłogi. Jeśli woda pozostawi ślady na drewnie, nie będą one widoczne. Po umyciu podłogi wytrzyj miękkim i czystym ręcznikiem lub zostaw do wyschnięcia.
3
podłoga z drewna
Jeśli chcesz, aby podłoga pięknie błyszczała należy zaparzyć torebkę herbaty w 500ml gorącej wody. Pozostaw herbatę do wystygnięcia. Wyciągnij torebkę z herbatą i namocz ściereczkę w naparze. Przetrzyj nią podłogę, a następnie wytrzyj do sucha. Tanina znajdująca się w herbacie sprawi, że podłoga drewniana będzie błyszczeć.

Usuwanie zarysowań
Kiedy po umyciu podłóg, odkryjesz zarysowania możesz zastosować ten sposób. Poszukaj woskowej kredki w identycznym kolorze i wetrzyj ją w zarysowania. Suszarką rozgrzej wosk i przetrzyj miękką szmatką. Podłoga lśni jak dawniej.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Siwy
10.06.2016
Podlogi drewniane najlepiej myje sie dobrej jakosci szamponem samochodowym. Radze to wyprobowac.