czajnik elektryczny

Jak dbać i wyczyścić czajnik elektryczny?

pitulinka - specjalista Tipy.pl
czajnik elektryczny
1 z 4
Czajniki elektryczne stały się niezwykle popularne, dzięki temu, że mogą zagotować wodę w krótszym czasie niż tradycyjny czajnik. Są używane za efektywniejsze w podgrzewaniu wody niż kuchenka mikrofalowa. Ale to skromne urządzenie jest bardzo często pomijane, jeśli chodzi o czyszczenie. Bardzo ważne jest regularne czyszczenie urządzenia zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze o twardej wodzie. Kamień i inne osady mineralne gromadzą się wewnątrz czajnika, zmniejszając jego wydajność, a nawet skracają jego żywotność. Przejdź do dalszej części artykułu, by dowiedzieć się jak pozbawić czajnik elektryczny osadu i kamienia.
1
woda z octem czajnik elektryczny
Ocet
Zacznij od wypełnienia czajnika roztworem octu i wody (w równych proporcjach) do ¾ wysokości czajnika. Zagotuj mieszaninę i zostaw ją na 15-20 minut w czajniku. Wodę z octem wylej do zlewu.
2
jak czyścić czajnik elektryczny
Kwas cytrynowy
Wypełnij czajnik wodą, do połowy. Zagotuj ją, wyłącz czajnik i wsyp 1-2 łyżeczki kwasku cytrynowego. Pozostaw wodę z kwaskiem na 15-20 minut, a następnie wylej wodę.
Gdy na ściankach znajdują się jeszcze odrobiny kamienia, użyj miękkiej gąbki do usunięcia kamienia. Wypłucz dokładnie czajnik z resztek kamienia. Wypłucz uważnie filtr, jeśli twój czajnik go posiada. Gdy czajnik jest czysty, zagotuj parę razy czysta wodę, wylewając ją za każdym razem.
3
konserwacja czajnika elektrycznego
Kilka wskazówek
Unikaj pozostawiania wody w czajniku po każdym użyciu. Ten nałóg to pierwszy powód osadzania się kamienia w czajniku. Wylej za każdym razem pozostałą po zagotowaniu wodę. Staraj się gotować tyle wody, ile potrzebujesz. Nigdy nie zanurzaj czajnika w wodzie, woda może uszkodzić elementy grzewcze. Usuwaj kamień z czajnika co parę miesięcy. W zależności od częstości korzystania i twardości wody rób to częściej. Staraj się używać wody demineralizowanej, by wyeliminować osadzanie się kamienia. Czysty czajnik zużywa mniej prądu i dłużej posłuży.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Danuuta
17.04.2018
tak, to ważne czyścić w takim zwykłym, bo co drugi dzień była już warstwa; teraz mam taki lepszy, na nim się tak nie osadza, bo ta powierzchnia ma taką właściwość.