kuchnia

10 sposobów „zrób to sam” do wykorzystania w kuchni

lucy - specjalista Tipy.pl
kuchnia
1 z 5
Kuchnia nazywana jest sercem domu. Spędzamy w niej większość czasu nie tylko gotując i sprzątając. Powinna więc być miejscem dobrze zorganizowanym i urządzonym praktycznie i estetycznie. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej kuchni i zastanawiasz się, co mogłabyś w niej ulepszyć, oto kilka pomysłów, które być może będziesz chciała wdrożyć w życie.
1
wyspa w kuchni
Wyspa kuchenna
Jesteś zmęczona brakiem organizacji w swojej kuchni? Wypróbuj ten prosty sposób; postaw na środku wyspę kuchenną. Dzięki temu pomieszczenie będzie bardziej przestronne i będzie wyglądało na lepiej zorganizowane.

Dodaj wisienkę na torcie
Dodaj do swojej kuchni coś, co będzie przyciągać wzrok jak tylko wejdziemy do środka. Mogą to być oryginalne kolory farb, wyjątkowe urządzenia czy nawet interesujące gałki do szuflad.
2
stare grabie
Stare grabie jako uchwyt do kieliszków
Możesz sprytnie wykorzystać stare grabie jako uchwyt do kieliszków. Dzięki nim będą bezpieczne i czyste. Jest to dobry pomysł w przypadku małej kuchni, szczególnie w aranżacji rustykalnej.

Półki we wnęce
Kolejnym świetnym sposobem na wykorzystanie miejsca w kuchni jest wykonanie półek we wnęce w ścianie. Trzeba jednak upewnić się, czy w tym miejscu nie biegną przewody elektryczne. Aby zrobić szafkę w takim miejscu, można użyć do drzwiczek zawiasów ze starych drzwi.
3
miska owinięta sznurem
Kosz do przechowywania DIY
Uporządkuj swoje przeładowane szuflady, przekładając z nich część rzeczy do kosza domowej roboty. Potrzebujesz do tego sznur spleciony w warkocz. Wybierz miskę o pożądanym kształcie i owiń sznur wokół niej, zawijając nieco jedną warstwę na drugą. Każdą warstwę smaruj klejem. Taki kosz będzie wyglądał oryginalnie i pięknie.

Szafki, jakich nie ma nikt
Możesz zamienić zwykłe szafki w piękne meble, przy minimalnym nakładzie finansowym. Zamontuj na nich proste, gładkie listwy. Oryginalny sprzęt kuchenny będzie idealnym dopełnieniem.

Klipsy DIY
Wykorzystaj wieszaki z klipsami. Odetnij ich górną część i używaj do zamykania torebek z sypkimi produktami spożywczymi. Możesz je również używać do ubrań i jakichkolwiek innych przedmiotów.
4
stojak na wino
Stojak na butelki DIY
Wytnij ramkę z listewek i połącz tak, by tworzyły stojak, który można postawić na blacie. Pomaluj go na jaskrawy kolor i ułóż na nim butelki, aby stanowiły ozdobę twojej kuchni.

Ozdobne pudełko
Pudełko po chusteczkach higienicznych zamień w pudełko na reklamówki
Przyczep je do szafki lub w innym wygodnym miejscu.

Przelicznik miar i wag
Często stajemy się bezradne w obliczu przepisu kulinarnego, który podaje miary w litrach czy gramach. Rozwiąż ten problem raz na zawsze dzięki jednorazowej pracy. Wypisz przelicznik miar i wag na kartce, zalaminuj ją i powieś na lodówce lub w jakimś innym widocznym miejscu.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie