jedzenie po terningu

Co jeść bezpośrednio po treningu?

krzysiek_22688 - specjalista Tipy.pl
jedzenie po terningu
1 z 4
Posiłek po treningu powinien zapewnić nam dużo więcej, niż tylko zastrzyk energii. Jedzenie jest przecież "paliwem" dla naszych mięśni i ma ogromny wpływ na ich rozwój. Podczas treningu nasze ciała zużywają dużo energii i glikogenu, których zapasy przechowywane są właśnie w mięśniach. Ich poziom zaczyna jednak obniżać się już kilka godzin po treningu. Jeśli chcemy zoptymalizować ilość pochłanianej energii, musimy spożyć posiłek w ciągu godziny od zakończenia ćwiczeń. Duża ilość syntezowanego białka przyczyni się do zwiększenia masy naszych mięśni.

Właśnie z tego powodu idealne będą dla nas pokarmy o wysokiej zawartości białka oraz węglowodanów prostych. Na szczęście istnieje mnóstwo produktów, które pasują do tego opisu. Oto kilka najlepszych przedstawicieli tej listy.
1
owoce po trenigu
Owoce
Owoce po brzegi wypełnione są zdrowymi węglowodanami. Najlepszym dla nas wyborem będą jagody, ananas oraz kiwi, ponieważ posiadają one również właściwości, które stymulują wzrost i rozwój mięśni. Jagody pełne są mikroelementów, które pomagają zwalczyć bóle mięśni, natomiast kiwi posiada liczne aminokwasy. W procesie odzyskiwania siły po treningu pomocny jest również ananas, ponieważ pomaga on łagodzić stany zapalne.

Płatki owsiane lub śniadaniowe
Płatki owsiane i śniadaniowe są doskonałą przekąską po treningu. Mogą być one łatwo dostosowane do dietetycznych potrzeb każdego człowieka. Wybierając płatki śniadaniowe upewnij się, że zawierają wysokie ilości białka i węglowodanów. Jeśli chcesz dodatkowo zwiększyć ilość białka możesz wzbogacić je odrobiną jogurtu greckiego. Natomiast podczas przygotowywania płatków owsianych pamiętaj, aby dodać do nich kilka miarek białka w proszku. Dzięki niemu wszystkie aminokwasy trafią prosto do mięśni, znacząco wspomagając ich wzrost. Możesz również wzbogacić posiłek kilkoma jagodami lub migdałami, które zmaksymalizują dobroczynny efekt spożycia białka.
2
jajecznica
Jajecznica
Jaja to kolejny wspaniały posiłek po treningu. Zawierają one w sobie pokaźne ilości białka, witamin oraz składników mineralnych. Wielu kulturystów spożywa tylko białka jajek. Ich żółtka zawierają jednak zdrowe tłuszcze omega-3, których nie powinno się lekkomyślnie odrzucać. Zawsze warto przygotować obfity posiłek, składający się z jajek i warzyw, takich jak cebula, szpinak lub papryka. Pozwoli to zwiększyć ilość składników odżywczych w diecie i dodatkowo wspomoże wzrost naszych mięśni. Dodatkowe białko można również uzyskać z chudego mięsa.
3
wrap
Kanapka typu "Wrap"
Taka kanapka to naprawdę znakomita przekąska po treningu. Zawiera ona wiele produktów, które wypełnione są składnikami odżywczymi. Pełnoziarnisty wrap (np. tortilla) sam w sobie dostarcza nam sporo węglowodanów. Dodanie do niego kurczaka lub indyka dostarczy nam natomiast odpowiednią dawkę białka. Do całości można oczywiście dodać również trochę warzyw, grzybów lub szpinaku.

Kurczak i słodkie ziemniaki
Ludzie, którzy ćwiczą bezpośrednio przed obiadem, potrzebują naprawdę obfitego posiłku. Kurczak i słodkie ziemniaki to smakowity duet, który dostarcza organizmowi potężną dawkę protein i węglowodanów. Kurczak jest również doskonałym źródłem białka, a słodkie ziemniaki spowalniają proces trawienia. Powoduje to, że energia pozostaje w mięśniach na dłużej.

Wspomniane powyżej pokarmy idealnie nadają się jako posiłki po treningu dla kulturystów. Łączą one produkty bogate w białka oraz zawierające spore ilości węglowodanów. Czy próbowaliście już podobnej diety? Dajcie znać, jakie są wasze ulubione potrawy po treningu?
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie