wrastające włoski

5 naturalnych sposobów na wrastające włosy

krzysiek_22688 - specjalista Tipy.pl
wrastające włoski
1 z 4
Pseudofolliculitis barbae, znane lepiej jako wrastające włosy, to irytujące, bolesne guzki na skórze, których wyjątkowo ciężko się pozbyć. Pojawiają się one zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Dolegliwość ta może być spowodowana przez wiele czynników np. zbyt częste golenie lub nadmierne nagromadzenie się martwego naskórka.

Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością i szukasz skutecznych, naturalnych środków zaradczych, zapoznaj się z zaprezentowanymi poniżej sugestiami.
1
maszynka do golenia
Zrób sobie przerwę od maszynki
Włosy odrastające po goleniu mają ostrzejsze krawędzie. Zdecydowanie zwiększa to szansę ich wrośnięcia w skórę. Łatwym sposobem na zredukowanie tego problemu to zmniejszenie częstotliwości golenia. Nawet lekkie ograniczenie częstotliwości golenia da twoim włosom czas na naturalny rozwój i zmniejszy szanse pojawienia się specjalnego rodzaju wrastających włosów, znanego jako pseudofolliculitis.

Ocet jabłkowy
Stosowany do leczenia miejscowego ocet jabłkowy może mieć dobroczynny wpływ na dotknięty tą dolegliwością obszar ciała i oczyścić skórę z wrastających włosków. Zabiegi te mają również inną zaletę - są łagodniejsze niż terapie za pomocą sterydów i antybiotyków. Ocet jabłkowy znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, zmiękczających i kojących podrażnioną skórę. Nałóż ocet jabłkowy na wacik i delikatne rozprowadź na ciele. Kurację taką powinno przeprowadzać się kilka razy dziennie, w celu osiągnięcia jak najlepszego rezultatu.
2
peeling cukrowy
Peeling cukrowy domowej roboty
Zawsze można również zastosować metodę peelingu cukrowego, w celu usunięcia warstwy martwego naskórka i ułatwienia rozwoju naszym włosom. Wystarczy wymieszać pół szklanki oliwy z oliwek z granulowanym białym cukrem, a następnie dodać 10 kropli olejku lawendowego oraz 10 kropli olejku z drzewa herbacianego. Otrzymaną substancję wmasuj w wrastające włosy i poczekaj, aż cukier się rozpuści. Następnie przemyj skórę ciepłą wodą. Zabieg ten stosuj dwa razy dziennie, a paskudne, wrastające włosy powoli staną się tylko przykrą historią. W Internecie można łatwo znaleźć również inne przepisy na skuteczny peeling cukrowy.
3
torebki z herbatą
Torebki czarnej herbaty
Prawdopodobnie najprostszym lekarstwem na tą dolegliwość jest zastosowanie torebek czarnej herbaty. Wystarczy zanurzyć je w wodzie i następnie rozetrzeć na wrastające włosy. Środek ten będzie miał cudownie kojący wpływ na naszą skórę. Zawarty w nich kwas taninowy jest natomiast niesamowicie skuteczny w usuwaniu wrastających włosków.

Membrana skorupki jajka
Wrastające włosy można bezproblemowo usunąć przy pomocy membrany (wewnętrznej błony) skorupki jajka. Na początku porządnie oczyść powierzchnię skóry i upewnij się, że jest ona sucha. Następnie nałóż na nią membranę i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Wtedy będziesz mógł ściągnąć ją ze skóry, prawdopodobnie razem z włosami.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie