szum w uszach

Pięć naturalnych leków na szumy w uszach

monika_w - specjalista Tipy.pl
szum w uszach
1 z 4
Jesteś poirytowany ciągłym szumem w uszach? Jeśli lekarze nie zdiagnozowali u ciebie nowotworu, który mógłby być jego przyczyną, nie pozostaje wiele, co mogliby dla ciebie zrobić. Bez względu na to, czy w uszach szumi, dzwoni, brzęczy, gwiżdże, syczy czy klika. Czy dźwięk jest cichy, czy głośny – może irytować. Jedna z poniższych metod leczenia może być odpowiedzią na twój problem.
1
sezam
Sezam
Chińscy specjaliści od medycyny naturalnej polecają sezam jako sposób na uśmierzenie szumu w uszach. Możesz dodawać go do potraw lub przygotować pastę tahini do smarowania chleba.

Miłorząb japoński (Ginkgo biloba)
Wiela badań dowodzi, że miłorząb jest skutecznym środkiem na dolegliwości zdrowotne związane z wiekiem, takie jak zaniki pamięci, słabe krążenie i szum w uszach. Roślina ta poprawia krążenie krwi, może zatem pomóc w sytuacjach dzwonienia w uszach, które uważa się za przejaw niedokrwienia ucha wewnętrznego.
2
witamina B
Witamina B
Szum w uszach może być także efektem niedoboru w organizmie witaminy B. Dlatego osobom cierpiącym na tę dolegliwość zaleca się regularne przyjmowanie witaminy B kompleks. Laryngolodzy polecają wysokie dawki trzech rodzajów witamin B - tiaminy, niacyny i witaminy B12. Substancje te stabilizują system nerwowy ucha wewnętrznego. Dodatkowo niacyna wzmocni krążenie krwi w uchu.

Cynk
Uważa się, że szum w uszach może być także efektem niedoboru cynku w organizmie. Stosowanie suplementów z zawartością tego pierwiastka powinno zatem być dobrym rozwiązaniem. Warto też wprowadzić do diety pokarmy bogate w cynk: pestki dyni, orzechy brazylijskie, orzesznik jadalny i ostrygi.
3
magnez
Magnez
Magnez powinien przynieść ulgę w uciążliwości szumu w uszach – rekomendujemy dzienną dawkę 400 mg.

Unikaj aspiryny
Badania wskazują, że przyjmowanie dużych dawek aspiryny może być czynnikiem wywołującym szum w uszach. W związku tym należy unikać substancji o działaniu podobnym do aspiryny - takich jak kora wierzbowa czy wiązówka błotna.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Krzysztof
13.12.2019
Pomaga!!! Uklęknij i usiądź wyprostowany na piętach. Rozpostrzyj ramiona w bok , zaciśnij lekko pięści z kciukami do góry. Przechyl mocno, do oporu głowę patrząc na lewą pięść i jednocześnie prawą pięść skieruj kciukiem do dołu. Wytrzymaj pięć sekund i to samo w prawą stronę.
Cristobal
22.08.2019
Dopiero 3 lata ? A ja już żyję z tym 12 lata i bywa bardzo różnie, ale generalnie daje się z tym wytrzymać.
Teraz (od pól roku) laryngolog usiłuje mi pomóc, ale efektu jakoś nie widzę i chyba nie zobaczę chociaż twierdzi, że na pewno pomoże. Chyba dopiero na drugim świecie !
janek
31.03.2019
Trzy lata ....mi szumi w uszach już od 1998 roku leki rehabilitacja kręgosłupa szyjnego i dalej mam to samo i szumi coraz mocniej.
Czina
28.11.2018
Nie mam już siły trzy lata non stop mam szum w lewym uchu ! Proszę, poradźcie
GdzieWesele.pl
28.11.2018
Spróbuje na pewno, bardzo denerwujący jest szum!