ziemiórki usuwanie

Sześć sposobów na zwalczanie ziemiórek

wichrzyciel - specjalista Tipy.pl
ziemiórki usuwanie
1 z 5

Ziemiórki to małe, czarne muszki, które wyglądają podobnie do komarów i często są mylone z muszkami owocówkami. Lubią środowiska wilgotne i rozmnażają się w wilgotnej ziemi roślin doniczkowych. Larwy ziemiórki podgryzają korzenie i łodygi roślin. Objawem ich inwazji może objawiać się zahamowaniem wzrostu rośliny, więdnięciem, żółknięciem liści i gniciem korzeni. Oto kilka domowych środków, dzięki którym pozbędziesz się ziemiórek.


1
ziemiórki domowe sposoby

Wysusz je Pozwól ziemi wyschnąć do tego stopnia, aż liście rośliny zaczną więdnąć. Ziemia musi być sucha, przynajmniej 5cm warstwa ziemi. Larwy ziemiórki będące w ziemi wyschną, kończąc cykl. Dorosłe muszki nie złożą nowych jaj w ziemi i ich bytowanie zakończy się. Kleiste pułapki Pułapki z klejem z pewnością znajdziesz w sklepie ogrodniczym. Atrakcyjnym kolorem dla ziemiórek jest kolor żółty. W takim kolorze szukaj pułapek w sklepie. Jeśli nie chcesz korzystać z gotowych produktów, możesz takie pułapki zrobić w domu. Wystarczy żółte karteczki posmarować miodem lub wazeliną i przymocować do patyka. Patyk wtykamy w ziemię.


2
sposoby na ziemiórki

Mydło Wymieszaj dwie łyżki płynnego mydła z czterema litrami wody. Tak przygotowanej wody użyj do przepłukania ziemi, w której znajdują się larwy ziemiórki. Po około godzinie opłucz liście rośliny czystą wodą, zmywając z nich mydło. Pułapka z octu Wlej dwie łyżki octu jabłkowego do małego pojemniczka, dolej wody. Postaw kubek blisko rośliny, w której gnieżdżą się ziemiórki. Zapach octu przyciągnie je do siebie, skuszone utopią się w mieszance.


3
ziemiórki tytoń

Spray z wódką Wymieszaj ½ szklanki wódki z 1 ½ szklanki wody. Przelej do butelki ze spryskiwaczem. Wypróbuj mieszankę na jednym z liści rośliny, by upewnić się czy alkohol nie spali rośliny. Jeśli mikstura nie spali liścia po 1-2 dniach, powinna być w porządku. Tytoń Otwórz kilka papierosów i zrób cienką warstwę tytoniu na wierzchu ziemi. Zapach tytoniu odstrasza ziemiórki. Nie używaj tytoniu do ziemi w ziołach i roślinach, które będziesz spożywać. Uważaj również na zwierzęta domowe, by nie dobrały się do tytoniu.


4
art/2016/25620_160193_big.jpg

Jak zapobiec inwazji ziemiórek? Wysyp cienką warstwę piasku na wierzchu ziemi, to zniechęci ziemiórki do zadomowienia się w niej. Jak odkryć, że larwy są w ziemi? Plasterek surowego ziemniaka połóż na wierzchu ziemi. Po 7 dniach przekręć plasterek. Jeśli ziemiórki są w ziemi, zobaczysz larwy na plasterku ziemniaka. Aby zapobiec kolejnej inwazji ziemiórek, nie przelewaj kwiatów wodą. Ziemiórki są oznaką nadmiernego podlewania roślin. Wylewaj wodę z podstawki. Usuwaj suche liście i resztki rośliny, które mogą przyciągać ziemiórki do żerowania.


Strona 1 z 5

Powiązane porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Magda
01.10.2018
Jakub, w jakich proporcjach ta kurkuma z wodą i czy dużo tej kurkumy wysypać na ziemię? Mam ogromną szeflerę, która umiera, w ziemi jest pełno muszek, liście zwijają się brązowieją i odpadają. Źle to wygląda.
Iwac57
30.09.2018
Witam wszystkich. Wypowiedziałam wojnę ziemiórkom za pomocą odkurzacza. Wystarczy poruszyć ziemie na powierzchni donicy i próbujące odlecieć owady wyłapać. Są na tyle powolne, że w krótkim czasie nic nie lata wokół donicy. Powtarzać często, aż do wyłapania wszystkich nieproszonych gości.
erisse
20.01.2018
zafioliowalam wszystkie doniczki folia spozywczą. Szczelnie. Roślina cierpi i zaparza się ale pod folią są roje ziemiórek które zabijam. liczę ze wybijając wszystkie dorosłe osobniki w roślinie, nie zdarza one się rozmnożyć i złożyć jaj, tym samym przerwę cykl. Zobaczymy czy pomysł skuteczny.
Kamila
01.12.2017
Witajcie! U mnie ziemiórki od 3tygodni, plastrami i wodą z octem jabłkowym wytępiłam jakieś 80%, ale dziś wyrzuciłam cała ziemie, korzeń umyłam dokładnie i teraz wsadziłam do wody z szarym mydłem. Za parę godzin wsadzam kwiatka do nowej ziemi. Dodam, że ziemiórki załegły się przez skażoną ziemie.
JAKUB
09.10.2017
jest jedyny sposób zwalczania. Podlać kwiaty wodą z kurkumą. Na wierzch doniczek rozsypać dosyć grubo kurkumę. Larwy wychodzą na górę i usychają w suchej kurkumie. Wybijamy dorosłe osobniki które siedzą na doniczkach i na roślinach.