lądowanie na desce

Jak lądować na snowboardzie?
ImreImre - specjalista Tipy.pl

W ciągu ostatnich 15 lat snowboard stał się szalenie popularny. W tym sporcie tak naprawdę liczy się inwencja twórcza (freestyle). Jednak jedną z pierwszych rzeczy, jakich musisz się nauczyć podczas skoków, jest miękkie i udane lądowanie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dla początkującego snowboardzisty.
1
Na początek znajdź małą skocznie i ruszaj. Postaraj się aby Twoja skocznia nie była zbyt duża. W innym przypadku lądowanie będzie nieco trudniejsze, a nawet bolesne, w przeciwieństwie do bardziej płaskich stoków. Możesz poćwiczyć również na początku podskakiwanie w miejscu.
2
Podczas swojego pierwszego skoku nie zapomnij o prawidłowej pozycji. Przed najazdem na skocznię musisz nieco ugiąć nogi w kolanach, a ciężar swego ciała przenieść na nogę znajdującą się z tyłu deski. Przy końcu skoczni następuję intensywne wybicie poprzez wyprostowanie nóg a następnie podciągnięciu ich do siebie w ten sposób, aby deska znajdowała się równolegle do podłoża. Zabieg ten pozwoli nam zamortyzować lądowanie i uchroni nas przed niespodziewanymi kontuzjami.
3
Zaplanuj swoje lądowanie. Będziesz miał niewiele czasu na to w powietrzu. Jeszcze przed skokiem musisz być pewien, gdzie chcesz wylądować i w którym kierunku polecisz. Tak jak i podczas lotu tak i podczas lądowania pamiętajmy o równomiernym rozkładzie masy ciała na desce. Ważne jest, aby deska nie była przechylona w żadną stronę tylko była wypoziomowana względem podłoża. W ten sposób unikniemy ryzykownej i niepotrzebnej wywrotki. Staraj się uniknąć lądowania na przednim bądź tylnym końcu deski.
4
Podczas lądowania zegnij kolana. Pomoże to ciału zminimalizować wstrząs wywołany lądowaniem na ziemi.
5
Trenuj skoki. Im więcej skoków i udanych lądowań, tym lepiej będziesz jeździć na desce.
6
Reasumując pamiętaj o dobrej postawie na desce. Nie zapomnij także o balansowaniu ciałem podczas skoków i utrzymywaniu równowagi. Ważne jest również odpowiednie dobranie sprzętu ochronnego. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wielu udanych trików.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie