czyszczenie miedzianych  przedmiotów

Jak czyścić miedziane przedmioty?

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
czyszczenie miedzianych  przedmiotów
1 z 4
Czy masz miedziane przedmioty? Czy wyglądają na stare i brudne? Miedź to delikatny materiał, który łatwo matowieje, nawet podczas codziennego używania. Na szczęście przy użyciu kilku produktów można oczyścić i odnowić miedziane przedmioty. Oto jak to zrobić.
1
miedź czyszczenie
Sól i ocet
Jest to zwycięska kombinacja, nie tylko jako przyprawa, ale także w postaci roztworu do czyszczenia miedzi. Wystarczy posypać miedziany przedmiot odrobiną soli i przetrzeć szmatką nasączoną octem. Jeśli podczas czyszczenia szmatka zrobi się naprawdę brudna wymień ją na nową. Następnie spłucz sól z przedmiotu w celu usunięcia jej pozostałości. W tym momencie miedź powinna wyglądać o dużo lepiej niż przed chwilą.
2
czyszczenie miedzi
Gdy na przedmiocie są wzory i zagłębienia, w których brud pozostaje, użyj szczoteczki. Wyszoruj niedostępne miejsca i opłucz przedmiot w wodzie.
W przypadku gdy powyższe kroki cię nie zadowalają, możesz jeszcze wypróbować jeden sposób. W dużym garnku wymieszaj jedną szklankę octu z jedną łyżką soli na 4-5 szklanek wody. Umieść przedmiot w garnku i doprowadź wodę do wrzenia. Gotuj wodę do momentu aż zauważysz odchodzący nalot z przedmiotu. Jeśli wciąż widzisz brudne ślady na miedzi, wówczas użyj szczoteczki.
3
miedziane przedmioty
Cytryna
Kiedy w twojej szafce brak octu, możesz sięgnąć po cytrynę. Przekrój cytrynę na dwie połówki, posyp przedmiot solą i połówką cytryny potrzyj powierzchnię przedmiotu. Na koniec wytrzyj dokładnie suchą szmatką, dzięki temu twój przedmiot nabierze blasku.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie