zatrucie alkoholowe

Jak leczyć zatrucie alkoholowe?

ZnachorZnachor - specjalista Tipy.pl
zatrucie alkoholowe
1 z 4

Zatrucie alkoholowe to nie to samo, co upicie się. Oprócz objawów charakterystycznych dla spożycia zbyt dużej ilości alkoholu, przy zatruciu alkoholowym pojawiają się: płytki oddech, poty, dreszcze, wymioty, hipotermia i utrata przytomności. Ważne jest, żeby nie ignorować symptomów zatrucia alkoholowego. Odpowiednie leczenie może pomóc w szybkim powrocie do zdrowia, ale należy pamiętać, że środki stosowane na kaca tylko spotęgują objawy zatrucia.1
zatrucie alkoholowe - podawanie wody

Natychmiastowe leczenie: nawadnianie i monitorowanieWypłukiwanie alkoholu z organizmu jest najbardziej skutecznym sposobem na zatrucie alkoholowe. Upewnij się, że zatruta osoba pije duże ilości wody i regularnie opróżnia pęcherz. Woda nie tylko pomoże pozbyć się alkoholu z organizmu, ale również z powrotem go nawodni. Nigdy nie dawaj osobie cierpiącej na zatrucie alkoholowe kawy. Podrażni tylko jej żołądek, odwodni organizm i spotęguje objawy zatrucia.

Musisz również cały czas obserwować zatrutego. Zatrucie alkoholowe może prowadzić do śpiączki, dlatego - o ile to możliwe - staraj się nie pozwolić zatrutej osobie zasnąć. Musisz również monitorować jej oddech. Podczas zatrucia oddech jest płytki, ale upewnij się, że nie jest zaburzony. Dobrze okryj zatrutego i zadbaj, by było mu ciepło, bowiem zmniejszona cyrkulacja krwi może doprowadzić do hipotermii.

Gdy objawy ustąpią, możesz pozwolić choremu zasnąć. Nie przestawaj go jednak obserwować.


2
zatrucie alkoholowe - odpoczynek

Dzień drugi: odpowiednie odżywanie Gdy kryzys związany z zatruciem minie, nadchodzi czas na naprawę szkód, jakie alkohol wyrządził w organizmie. Po intensywnym upojeniu alkoholem, na uszkodzenia najbardziej narażona jest wątroba. Ostropest plamisty jest najczęściej polecanym środkiem homeopatycznym na schorzenia wątroby i doskonale nadaje się do spożycia po zatruciu alkoholowym. Szkody wywołane nadużyciem alkoholu pomoże naprawić również witamina B kompleks. Mimo iż niebezpieczeństwo związane z zatruciem alkoholowym już minęło, chory może doświadczać objawów podobnych do silnego kaca. Dyskomfort związany z tymi dolegliwościami zmniejszy woda i odpoczynek.


3
zatrucie alkoholowe - konsultacja lekarska

Wskazówki i ostrzeżenia Zatrucie alkoholowe jest poważną i niebezpieczną dolegliwością. Naturalne specyfiki mogą pomóc, ale jeśli osoba doświadcza niekontrolowanych wymiotów, zaburzeń oddechu lub nie można jej obudzić, natychmiast należy wezwać pogotowie.


Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (46)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Marmac
17.04.2018
Witam kac to tragedia zwłaszcza gdy go masz po kilku dniach picia alko,na to nie ma lekarstwa ,trzeba to po prostu przetrzymać i pić dużo wody, pozdrawiam
kosa
06.03.2017
Sprawa jest prosta- Pijesz 07 l jednego dnia to na drugi dzien masz kaca i wtedy rosolek, duzo wody z cytryna itp. ma sens... Pijesz 3 dni w gore to masz zatrucie alkoholowe i wtedy nic juz nie pomoze! Lezysz i modlisz sie zeby gosciu w kapturze z kosa po ciebie nie przyszedl...Najbardziej mnie denerwuja ludzie co proponuja klina! Najszybsza droga do picia na okraglo. Najpier wystarczy piwko potem 2, ana koncu pijesz tyle ile dnia poprzedniego. Kazdy alkoholik od klina zaczynal.
jamkowalski
01.09.2016
Ja znam sposób dzięki któremu można wytrzeźwieć w ciągu godziny :D Tutaj jest to opisane: http://szybkiewytrzezwianie.wordpress.com/
bosiu1
08.06.2016
Witam.potrafie byc w abstynencji tak do 2 mycy.Pozniej sie zaczyna, taki dziennie zostaw to dwa 2 Wu litrowe winka jakies 15 browcow I heja na calego jakis tydzien.n najgorsze jest to ze tak po tygodniu juz nie mam sily wyjsc z domu to zaczynam pic wynalazki. To co pozniej przezywam przez kolejnych pare dni to totalny terror I masakra.musze cos z tym zrobic bo tak nie idzie zyc. Przy takim zatruciu to zwykly kac jest jak dar od noga
Pozdrawiam
Rysa
19.05.2016
Osoba, która poradza stosowanie środków homeopatycznych na jakąkolwiek dolegliwość, nie powinna doradzać nikomu, niczego.
Zaawansowany
14.04.2016
Zatrucie alkoholem jest straszne. Odstawilem dziś alkohol i czuję że mnie zaczyna puszczać. Trzese się cały mam skoki ciśnienia i czerwony jestem cały. Do tego zawroty głowy i przepije oczy. Masakra a gdzie jeszcze do nocy
Veado
08.04.2016
Ja mam trochę inna sytuację niż większość tu opisanych, mianowicie nie pije dużo, a przynajmniej rzadko pijam duże ilości alkoholu naraz, ale wiadomo, imprezy, zdarza się. I po takich właśnie zaczyna się często mój problem następnego dnia, mianowicie okropnie wymiotuje. Budzę się przeważnie wcześniej niż powinien, po np 5 godzinach snu z powodu okropnych mdłości. Poleze chwilę, mdłości są coraz silniejsze i w końcu lecę do łazienki. Za pierwszymi nie wiem dwoma trzema razami jeszcze coś poleci. Natomiast potem parę naciągniec kończy się tylko mała ilością żółci. Potrafię tak wymiotowac przez 5-6 godzin z częstotliwością plus minus 20 minut. Nie mogę nawodnic organizmu ponieważ cała czy to zimna woda czy ciepła herbata ładuje w ubikacji. Co najdziwniejsze, nie mam tak zawsze. Są dni, gdzie wypije naprawdę dużo a rano wstaje z takim normalnym kacem, głowa trochę boli, zmęczenie, ale biorę prysznic, jem lekkie śniadanie i zbieram się do życia. Przy tym pierwszym scenariuszu cały dzień spędzam w łóżku z powodu uczucia wirowania żołądka, które ustaje tylko na moment po wymiotach. Proszę o pomoc jak zapobiegać takim porankom a jak już się pojawia jak zniwelować te przykre objawy
aLKOMAT
07.12.2015
Sen i tłusty boczek na kacu to najlepsze lekarstwo po ciągach i do tego wentylator wiejący ustawiony na maxa żeby było zimno lepszego leku nie ma.
Pawelkk
18.05.2015
Mialem to samo . Po 2 tygodniach picia piwa w ilościach powyżej 10 dziennie dostałem silnych wymiotów krwią . Doprowadziło to do odwodnienia po 2 dniach żygania Trafiłem do szpitala. Okazało sie ze ostre zapalenie trzustki. 10 dni na oddziale prawie bez jedzenia. Jesteś wtedy na ostrej diecie. Myśle ze może należy coś z tym problemem robić. Pozdr.
Kuba
27.02.2015
Wita. Kumpel pije od 2 tygodni po 10-12 piw prawie zawsze zaczynając od 16 do 23 w porywach do 02 następnego dnia. Ostatnio mi powiedział że po zjedzeniu obiadu wymiotował z dodatkiem krwi. Czy macie na to jakieś teorie i domowy sposób leczenia.?
Ps. Proszę o nie podawanie sposobów typu "niech przestanie pić alkoholik"
Z góry dziękuje ! :)