Jak wyczyścić piekarnik

Jak wyczyścić piekarnik

Dd - specjalista Tipy.pl
Jak wyczyścić piekarnik
1 z 4
Wiele lat użytkowania może sprawić, że nasz piekarnik stanie się trudny do wyczyszczenia. Jeżeli chcesz w prosty sposób doprowadzić go do czystości to mamy dla ciebie prosty sposób, aby zrobić to bez użycia drogich, chemicznych środków. Wystarczy kilka składników dostępnych w każdej kuchni. Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej.
1
Jak wyczyścić piekarnik krok 1
Czego potrzebujesz? Przygotuj naczynie żaroodporne lub blaszkę do pieczenia, wodę, ocet, płyn do mycia naczyń i miękką gąbkę. Wszystkie te składniki znajdziemy w większości domów, dlatego bez problemu możesz wyczyścić swój piekarnik.
2
Jak wyczyścić piekarnik krok 2
Na początek rozgrzej piekarnik do 100 stopni i wyłącz. Teraz umieść w nim naczynie żaroodporne do którego wlejesz około 1 litr wody i szklankę octu. Pozostaw naczynie w piekarniku przez około godzinę, aby ciesz mogła swobodnie parować i osadzać się na stygnących ściankach.
3
Jak wyczyścić piekarnik krok 3
Teraz weź ciepłą wodę z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń i miękką gąbkę. Umyj dokładnie całe wnętrze piekarnika. Woda z octem powinna łatwo rozmiękczyć nawet stare, zaschnięte osady. Wyszorowany piekarnik zmyj gąbką namoczoną w ciepłej wodzie o gotowe.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

pleśń
lodówka

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie