piesek

9 wskazówek, które ułatwią życie właścicielowi psa

sylwia_22691 - specjalista Tipy.pl
piesek
1 z 4
Życie może być szalone szczególnie, jeśli jesteś właścicielem psa. Należy go karmić, szczotkować, wyprowadzać, tresować, bawić się z nim, sprzątać po nim… A po jakimś czasie zauważysz, że poświęcasz psu dużo czasu (i tracisz dużo pieniędzy!), jednak już cię to nie cieszy. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że będziesz poświęcać mniej czasu na psie obowiązki, a przez to będziesz mieć go więcej na zabawę z twoim najlepszym przyjacielem.
1
ubranka dla psów
Specjalny karabinek do smyczy
Użyj dużego karabinka, by utrzymać na raz kilka smyczy, co da twoim psom więcej swobody (jeśli wyprowadzasz kilka zwierzaków na raz). Wybieraj smycz z najwygodniejszą rączką.

Ubranka dla małych psów
Małe psy mogą nosić nawet ubranka dla lalek, którymi już nie bawią się twoje dzieci.

Poszewki na poduszki
Wszelkie maty i poduszki, którymi wyściełasz psie legowisko, ubieraj w poszewki. Wystarczy je potem zdjąć i wyprać.

Blacha na muffinki
By karmienie psa było dla niego większą zabawą, można powkładać jedzenie do blachy na muffinki. Dla lepszego efektu można również przykryć każdy otwór przeciętymi na pół piłeczkami tenisowymi.
2
usuwanie sierści
Puder dla dzieci do maty
Jeśli mata twojego psa jest brudna i pokryta sierścią, posyp ją pudrem dla dzieci. Łatwiej będzie ją wtedy wyczyści, a dodatkowo twój pies będzie ładnie pachniał!

Gumowa rękawica do usuwania sierści
Jeśli nie masz rolki do czyszczenia ubrań, możesz użyć gumowej rękawicy, by usunąć z ubrań psią sierść.

Chustka z lawendą
Jeśli twój pies jest bardzo nerwowy, nasącz chustkę olejkiem lawendowym i załóż psu zamiast obroży. Oboje na tym skorzystacie.
3
podawanie leków psu
Dwustronny karabinek
Jeśli wyjdziesz gdzieś z psem i chcesz go na jakiś czas do czegoś przywiązać – drzewo, stolik w kawiarni – użyj smyczy z podwójnym zapięciem. Nie będzie trzeba odczepiać smyczy, wystarczy spiąć ją z drugiej strony karabinkiem.

Podawanie tabletek
Przygotuj za jednym razem wszystkie dawki leków dla swojego psa. Weź tackę na kostki lodu i do każdego otworu włóż odrobinę masła orzechowego. Następnie do każdego otworu dodaj po jednej tabletce i przykryj kolejną warstwą masła orzechowego. Zamróź. Każdy otwór oznacz dniem tygodnia, by każdy z domowników wiedział, czy pies już dostał leki. Jeśli twój pies nie lubi masła orzechowego, spróbuj użyć organicznego musu jabłkowego bez cukru.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie