Jak szybko wykrochmalić pościel, obrusy i serwetki

Jak szybko wykrochmalić pościel, obrusy i serwetki

Dd - specjalista Tipy.pl
Jak szybko wykrochmalić pościel, obrusy i serwetki
1 z 4
Nasze babcie, aby pościel i obrusy zawsze wyglądały nienagannie krochmaliły je, co zapewniało sztywność i odporność materiału na zagniecenia. Krochmalenie nie jest niestety prostym procesem. Trzeba odpowiednio znać proporcje składników i wiedzieć jak całość przeprowadzić. Jeżeli chcesz poznać prosty sposób na krochmalenie, to koniecznie przeczytaj dalszą część.
1
Jak szybko wykrochmalić pościel, obrusy i serwetki krok 1
Podstawą krochmalu jest skrobia. Potrzebujesz więc mąkę ziemniaczaną lub skrobię kukurydzianą, litr wody (jeżeli masz twardą wodę w kranie, użyj przegotowanej lub destylowanej, jeżeli woda jest miękka, możesz użyć prosto z kranu), litrowy słoik i kilka kropli dowolnego olejku eterycznego.
2
Jak szybko wykrochmalić pościel, obrusy i serwetki krok 2
Jak przeprowadzić krochmalenie? Do słoika wlej wodę, dodaj jedną kopiatą łyżkę skrobi. Słoik szczelnie zakręć i wstrząsaj nim tak długo, aż skrobia nie rozpuści się w wodzie. Ciecz powinna przybrać mlecznobiały kolor. Teraz wystarczy dodać 3 do 5 kropli olejku eterycznego (lawendowego lub cytrynowego), ponownie wstrząsnąć i przelać całość do butelki z rozpylaczem.
3
Jak szybko wykrochmalić pościel, obrusy i serwetki krok 3
Wyprane i wysuszone serwetki, obrusy czy pościel skrop cienką warstwą krochmalu. Pozostaw do wsiąknięcia przez chwilkę, a następnie wyprasuj dokładnie tkaninę. Dzięki krochmaleniu materiał o wiele dłużej pozostanie czysty i świeży. Brud i pot zamiast wsiąkać w materiał, będą osadzać się na skrobi.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie