Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu

Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu

Dd - specjalista Tipy.pl
Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu
1 z 4
Pędzle do makijażu powinny być zachowane w czystości nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych. Nikt przecież nie chce dotykać twarzy brudnymi pędzlami z zaschniętymi resztkami podkładu czy korektora, które są idealnym środowiskiem dla bakterii. Jak więc prawidłowo dbać o pędzle i myć je, aby służyły ci jak najdłużej? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
1
Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu krok 1
Przede wszystkim trzeba wiedzieć w czym wyprać pędzle. Idealnie nadadzą się do tego delikatne szampony dla dzieci, szampony ziołowe czy mydła. Oczywiście możesz zainwestować w specjalny płyn do mycia pędzli, jednak ten sam efekt uzyskasz stosując jeden z powyższych środków i to za o wiele niższą cenę.
2
Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu krok 2
Co musisz wiedzieć o praniu pędzli? Przede wszystkim przed dodaniem środka piorącego należy zwilżyć pędzel. Dzięki temu szampon dotrze głębiej nie uszkadzając przy tym włosia. Podczas zwilżania pędzla uważaj, aby zamoczyć jedynie włosie. Dzięki temu zapobiegniesz odklejaniu się skuwki od trzonka.
3
Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu krok 3
Pędzel z szamponem pierz wykonując na dłoni okrężne ruchy, podobne do tych podczas wykonywania makijażu. Po chwili, kiedy pędzel będzie całkowicie spieniony, odłóż go na 5 minut, aby detergent mógł dokładnie rozpuścić osad. Po tym czasie wypłucz pędzel, delikatnie odciśnij do w ręcznik papierowy i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie